Зміни клімату відстежуватимуть роботи-лінивці
Вчені з Технологічного інституту Джорджії (США) розробили робота в образі лінивця. Вони кажуть, що для відстеження кліматичних змін кращої форми для робота годі й шукати, передає CNN.
Робота підвісили високо у кронах дерев ботанічного саду Атланти. Він укомплектований датчиками, які записують найрізноманітнішу кліматичну інформацію – від температури й вологості до якості повітря і рівня вуглекислого газу.
Однак його головна особливість полягає у тому, що він надзвичайно енергоефективний.
Ідея робота-лінивця прийшла до Магнуса Егерштедта, професора робототехніки в Технологічному інституті Джорджії, коли він був на відпочинку у Коста-Ріці і вперше зіткнувся з цими млявими тваринами.
Лінивці щодня витрачають приблизно 15 годин на сон. А протягом декількох годин неспання вони рухаються равликовим темпом попід кронами дерев, часто долаючи менше половини довжини футбольного поля за день.
Вченому прийшло в голову, що для того, щоб вимірювати показники зміни клімату, які змінюються дуже повільно – протягом тижнів чи місяців – робот має взяти від лінивця усе найкраще. А саме – його енергоефективність.
Тому робот-лінивець рухається теж надзвичайно рідко і повільно. Більшість часу він просто висить під кронами дерев і час від часу відбирає зразки повітря та замірює показники. Рухається він лише щоб знайти пряме сонячне проміння для дозарядки акумулятора.
Розробники робота бачать його величезний потенціал саме у відслідковуванні кліматичних змін.
«Сподіваюсь, що у майбутньому буде багато роботів-лінивців, розміщених під навісами дерев у тропічних лісах або засніжених ландшафтах, які будуть вимірювати кліматичні показники", - каже Егерштедт.