Зір можна відновити за допомогою сонця — експерт
Цю вправу навіть можна не робити спеціально
Зір можна відновити за допомогою сонця, розповідає Михайло Куликов — блогер, який пропагує природні методи відновлення зору.
Ідеться про таку вправу, як «Соляризація».
«По-перше, наші очі створені для того, щоб сприймати світло, але, на жаль, у багатьох сучасних людей є світлобоязнь: люди постійно ходять у сонцезахисних окулярах, закривають штори тощо. У мене вона теж була, коли я мав поганий зір. Було нестерпно гуляти у сонячні дні, особливо взимку. По-друге, ця вправа спрямовано розслаблення м'язів очей, а розслаблення призводить до поліпшення зору, оскільки при поганому зорі деякі м'язи очей перенапружені. Розслаблення відбувається за рахунок тепла, що отримується від сонця. За природою тепло нас розслаблює, а холод тонізує», — говорить блогер.
Як правильно виконувати «Соляризацію»?
Потрібно заплющити очі і дивитися на сонце до 10 хвилин. Однак Куликов застерігає, що це може принести тільки напругу, тому що у багатьох людей із відхиленням зору сильна світлочутливість, а ця вправа спрямована на розслаблення. Тому потрібно робити вправу поетапно — звикання до сонця приходить не відразу, а протягом тижнів, а то й місяців.
Етап 1. Можна почати робити «Соляризацію» в хмарну погоду, коли сонце світить через хмари, або коли сонце сходить або заходить.
Етап 2. У сонячний день можна заплющити очі, направити погляд на сонце і робити повороти голови. Тобто перед вами сонячне світло — ви повернули голову вправо, потім вліво і так далі. Під час цього повороту сонячне світло ненадовго потрапляє на ваші очі — і вони поступово починають звикати до нього.
Якщо навіть у цьому випадку ви відчуваєте напругу, то можна накинути на очі тонку пов'язку і робити повороти головою.
Етап 3. Сонячного дня дивимося на сонце заплющеними очима.
Робити «Соляризацію» слід не довше 10 хвилин за раз. Блогер рекомендує робити 3-5 хвилин або в межах вашого комфорту, а потім обов'язково робимо вправу «Пальмінг» (або «Чаша») доти, доки у вас не буде картинки повної темряви.
Як її виконувати?
- Розтираємо долоні, щоб вони були теплими.
- Кладемо пальці один на одного і всю цю конструкцію ставимо на перенісся (ніс не перетискаємо, вам потрібно якось дихати) Пальці на лобі, центри долонь навпроти очей, великі пальці на скронях.
- Перевіряємо, щоби світло не проникало під цю конструкцію, і під нею було темно та тепло.
- Закриваємо очі та фокусуємося на диханні. Повільний вдих-видих, вдих-видих.
- Уявіть картинку повної темряви, чистого блакитного неба чи будь-яку іншу приємну та заспокійливу вас картинку чи подію.
- З кожним вдихом і видихом розслабляємо все тіло, кожен м'яз.
- У такому стані проводимо кілька хвилин.
- Потім відпускаємо картинку, повільно прибираємо руки з обличчя і з вдихом тягнемося, як після сну, а на видиху плавно розплющуємо очі.
- Насолоджуємося неймовірним почуттям відпочинку та відновлення!
Щодня можна робити кілька підходів, чергуючи «Соляризацію» та «Пальмінг» — головне, щоб ви відчували приємне розслаблення, а не напругу, оскільки ця вправа спрямована на розслаблення.
Однак експерт наголошує, що у жодному разі не можна дивитися на сонце розплющеними очима. Так можна робити тільки через хмари чи під час сходу сонця.
«Соляризацію» можна навіть не робити спеціально — адже прогулянка в яскравий сонячний день теж є «Соляризацією» і так само несе користь, підкреслює блогер. Гуляти важливо без сонячних окулярів. Якщо ви часто гуляєте в сонячну погоду, то цілеспрямовано робити «соляризацію» необов'язково — звичайних прогулянок за таких умов вистачить, говорить він.
Дітям і підліткам особливо важливо гуляти в сонячні дні кілька годин, оскільки це буде дуже корисно для їхнього зору.
«Крім того, що очі розслабляються, то ще в сонячну погоду ви краще бачите, тому що:
1) загалом краще видно об'єкти;
2) зіниця звужується, щоб не навантажувати очей яскравим світлом. Далі світло через неї точніше потрапляє на сітківку ока, і ми краще бачимо.
Загалом, більше гуляйте, бажано в сонячну погоду, і розглядайте все, що ви бачите, — тоді зір почне вмикатися та покращуватись», — радить Куликов.
Також ми розповідали, що, аби покращити зір, не потрібно робити гімнастику для очей.