Психолог Ольга Демчук проводить паралелі між нинішньою війною та «монголо-татарським ярмом, що вміє лише грабувати та палити». Але закликає пам’ятати, що життя все одно триває.
«Всупереч орді, я не віддам їм моєї радості, вони не заберуть у мене пристрасне бажання жити», — говорить вона.
Психолог пояснює, що
«Це битва темряви зі світлом. І тому коли мені рекомендують бути «доброю» до пітьми, ця пропозиція стати зрадником. Ідіть геть, на свою землю, геть звідси! А коли підете, тоді й поговоримо, тоді я зможу стати «доброю», — говорить Ольга Демчук.
Психолог наголошує, що більшість українців не беруть безпосередньої участі зі зброєю в руках у військових діях, але «все одно всі зараз на війні».
«Якщо вибрати бути воїном, а не жертвою, то точно підуть претензії і зникне скорботний вираз обличчя, плечі розправляться, і головне — з’явиться бажання жити далі. Жертві завжди повинні, вона шукає привід постраждати та звинуватити, вона висне на іншому, вона безініціативна та нещасна. До речі, на зміну збитій короні псевдовеличі завжди приходить жертва, тому вони й кажуть: «Нас примусили, нас обдурили, ми не знали», — розповідає Ольга Демчук.
Вона підкреслює, що життя триває, і це особистий вибір кожного — жити його воїном чи жертвою.
Також ми розповідали, що відбувається з дитиною в умовах війни і як можна допомогти: поради психологів.