Догори
Дати відгук

Житомир під загрозою семигодинного графіку подачі води

КП «Житомирводоканал» звертається до споживачів з проханням раціонально використовувати питну воду 

2 хв на прочитання19 Травня 2020, 11:05
 zt-rada.gov.ua zt-rada.gov.ua
Поділитись:

У водосховищі  "Відсічне" у період дощів рівень води піднявся, але наразі він знову почав падати. У КП «Житомирводоканал» вкотре звертаються до споживачів з проханням раціонально використовувати питну воду  з метою  заощадження  запасів важливого ресурсу. Про це повідомляє Житомирська міська рада на своєму сайті.

Ідеться про те, що  15 квітня рівень води  становив 2 м 76см, а  на 18 травня,  -  2 м 72 см. Говорячи про можливість введення орієнтовно семигодинного графіку подачі води,  у житомирському водоканалі  зазначають, що ці  вимушені  міри   будуть впроваджені у разі, якщо відмітка над всмоктувальним трубопроводом опуститься до критичної межі – 2 метрів 50 сантиметрів. 

Зі слів  директора КП «Житомирводоканал» Андрія Нікітіна, рівень падіння води у водосховищі  сповільнюється лише  у дощові дні. У  дні, коли опади відсутні, мають місце такі процеси, як випаровування та інфільтрація, і рівень води над трубопроводом продовжує падати.

Працівники водоканалу  наразі продовжують перекачувати воду з річки у зворотній бік,  аби поповнити водосховище. На такий штучний  спосіб підтримки рівня води витрачається додатково 2000 кВт/год на день. У спекотний період доведеться перекачувати води втричі більше. Для ефективності такого необхідного наразі процесу планується  замовлення насосних станцій з більшими потужностями, адже у  наявних  агрегатах потужностей недостатньо.

Говорячи про інші джерела водопостачання, Андрій Нікітін зауважує, що ще однією проблемою є наявність великої кількості у воді заліза та родона, очищення яких є дороговартісною процедурою. А поповнення водосховища з інших річок не є раціональним через маловоддя останніх.

Як писав GreenPost, ситуація з водою продовжує бути складною і вимагає найшвидшого вирішення. І хоча травневі дощі омолодили зелень, прибили пожежі, але не змогли компенсувати відсутність снігу цієї зими та торішніх осінніх опадів. Ґрунт залишається сухим на значну глибину, рівень ґрунтових вод падає, люди масово скаржаться, що з колодязів пішла вода,  міліють річки

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Більше з GreenPost