Догори
Дати відгук

Мешканці ДНР стали піддослідними «кроликами»: на них випробовують російську вакцину «ЕпіВак»

Ця вакцина не пройшла третю фазу випробувань, її планується завершити тільки до 15 червня 2021 г.

1 хв на прочитання06 Травня 2021, 20:11
Мешканці ДНР стали піддослідними «кроликами»: на них випробовують російську вакцину «ЕпіВак» Мешканці ДНР стали піддослідними «кроликами»: на них випробовують російську вакцину «ЕпіВак»
Поділитись:

Працівники бюджетних підприємств республіки скаржаться, що фактично триває вакцинація, яку не афішують у ЗМІ. Наприклад, у Макіївці бюджетників змушують робити щеплення російською вакциною «ЕпіВак».

Як повідомляє локальний телеграм-канал, офіційно в республіку «ЕпіВак» ніхто не привозив.  Крім цього, вакцину  вважають «неоднозначною» російською вакциною від ковіду і погано дослідженою.

Зазначається, що учасники третьої фази постреєстраційних клінічних досліджень «ЕпіВакКорони» звернулися з відкритим листом до Міністерства охорони здоров'я, Росспоживнагляду та «Вектору». Вони стверджують, що в їхній вибірці понад 50 % тих, хто документально підтвердив свою участь у дослідженні, отримали негативні аналізи на антитіла, хоча плацебо мало бути лише у 25 % учасників. За словами добровольців, навіть у тих, хто отримав позитивний аналіз на антитіла, їхній титр дуже низький. Лист підписали 59 учасників дослідження. У листопаді минулого року розробник препарату повідомляв, що в добровольців виробилися антитіла у 100 % випадків, а клітинний імунітет сформувався у більшості.

Вакцина не пройшла третю фазу випробувань, її планується завершити тільки до 15 червня 2021 г. Тобто, мешканців ДНР знову використовують як піддослідних кроликів. 

Також телеграм-канал стверджує, що тих, кого вакцинують «ЕпіВаком», за документами, які вони підписують перед щепленням, колють «Супутником V», поставки якого в ДНР припинилися.

 Нагадаємо, Зеленський зажадав від уряду до Дня Незалежності вакцинувати більшість українців від COVID-19. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.