- Головна
- Новини
- Енерго
- Зелена енергетика
- Жир від фритюру стане біогазом: новий проект запускає північний сусід України
Жир від фритюру стане біогазом: новий проект запускає північний сусід України
Сьогодні ресторани та кафе скидають у каналізацію жир, що утворюється під час виробництва, не маючи альтернативи
Новаційні технології мають врятувати екологію від викидів, бруду, сміття, смогу та кліматичних змін, які загрожують людству. Саме тому розробки в галузі "зеленої" енергетики сьогодні є надзвичайно важливими та популярними у всьому світі.
Так у Вільнюсі стартує проект з переробки харчового жиру з закладів громадського харчування у біогаз для виробництва електроенергії. Як пише ecotown, проект дозволить ефективно утилізувати 500 тонн жиру на рік.
"Змішані зі стічними водами харчові жири у міській каналізації накопичуються на стінках труб, забивають їх і призводять до аварій, - зауважують у найбільшій водогосподарській компанії Литви - Vilniaus Vandenys, яка реалізує проект - Однак є спосіб ефективно використовувати ці відходи для отримання у рік понад 400 кубометрів біогазу для виробництва близько тисячі кіловат-годин "зеленої" електроенергії".
Проект стане корисним і підприємствам громадського харчування, і міському населенню, і природі.
"Сьогодні ресторани та кафе скидають у каналізацію жир, що утворюється під час виробництва, не маючи альтернативи, - сказав генеральний директор Vilniaus Vandenys Маріус Швайкаускас. - Однак якщо ми збиратимемо ці відходи, то підприємства громадського харчування отримають можливість діяти відповідально і робити свій внесок у збереження навколишнього середовища".
В даний час розраховується, скільки підприємств громадського харчування у Вільнюсі можуть здавати використаний жир, яка кількість буде збиратися, а також проводиться оцінка наявного обладнання та його місткості.
До слова, сонячні станції змогли забезпечити електроенергією 1,8-мільйонний штат.