Іноді не все те, що існує в інших країнах, добре для українців. Особливо це стосується пологів і нових популярних способів народження. Таких, як пологи вдома.
В Україні офіційно такого поняття як «домашні пологи» немає. І якщо трапляються проблеми та породілля з дитиною доставляється в пологовий і там помирає вона чи дитина, то ці смерті йдуть у статистику пологового. Великий матеріал за цією темою оприлюднила УП.
Акушер-гінеколог некомерційного комунального підприємства «Київській міський пологовий будинок № 6» Наталія Яремчук розповідає, що у її лікарню жінок, які вирішили народжувати вдома, але щось пішло не так, привозять приблизно двічі на місяць.
«Жінок, на щастя, ми поки не втрачали, а з дітьми було різне — і смерті, і каліцтва. Цікаво, що в жодному випадку, навіть у найтрагічнішому, батьки категорично відмовлялись називати ім'я духовної акушерки, з якою були. Але називали суми — як правило такі пологи коштували від $1000, але це лише зі слів родини», — розповідає лікарка
Наталія Яремчук пояснює, що не завжди можна спрогнозувати, що з дитиною під час пологів щось піде не так.
«Навіть якщо на УЗД немає обвиття пуповини й з дитиною все добре, вже під час проходження пологовими шляхами маля може передавити пуповину рукою або голівкою і через це задихатися. Якщо неправильно вивести плечики дитини, то немовля ризикує отримати параліч Ерба. Це важке ускладнення, через яке рука в результаті виглядає ніби атрофована.
Часто привозять дитину з переохолодженням, через незнання, яка температура важлива для новонародженої. В пологовому залі вона недарма 26–28 градусів», — пояснює лікарка.
Якщо казати про жінок, то найчастішими та найстрашнішими ускладненням є маткові кровотечі. В цьому випадку на врятування жінки обмаль часу. Якимчук пояснила, що у лікарів є алгоритм дій на випадок критичних ситуацій із дитиною або жінкою під час пологів. Цей алгоритм постійно удосконалюється шляхом тренінгів із медичним персоналом.
«З той самої хвилини, коли встановлена критична ситуація, у нас є лише 15 хвилин! За цей час ми розгортаємо операційну, набираємо аналізи, пояснюємо пацієнтці, що саме трапилось і чому потрібне оперативне втручання, готуємо жінку до наркозу, проводимо психологічну підтримку як породіллі, так і її чоловіка.
Протягом цих 15 хвилин, лікар встигає зробити розріз і вилучити дитину. А в операційний у цей час перебувають і неонатологи, і реаніматологи, і акушери-гінекологи», — деталізує лікарка.
Нагадаємо, у Рівному молода жінка померла через домашні пологи. Як стало відомо, породілля три години стікала кров'ю, але й її чоловік, і доула тягнули з викликом швидкої.