Землевласник і скандальний політик: хто такий Денис Москаль, який очолив екокомісію Київради
Журналісти неодноразово інкримінували Москалю лобіювання інтересів незаконних забудовників столиці, а сам політик увійшов до ТОП-5 найбільших землевласників Київради
Стартувала робота депутатів новообраної Київської міської ради. Так, 8 грудня, головою екологічної комісії Київради став 45-річний Денис Москаль, який, за інформацією ЗМІ, не гребував піаритися на дитячих святах, запізнювався на роботу та лобіював інтереси незаконних забудовників столиці. Розібратися у біографії нового очільника столичного еко-комітету намагався GreenPost.
Денис Москаль народився 15 липня 1975 року в місті Києві. Має три вищі освіти. У 1998 році закінчив з відзнакою Тернопільську державну медичну академію ім. І. Я. Горбачевського за спеціальністю "Лікувальна справа". У 2004 році отримав фах менеджера в Тернопільській академії народного господарства. А через 8 років Москаль закінчив Національний університет "Одеська юридична академія" та отримав диплом правознавця.
Трудова діяльність
Свою кар'єру Денис Москаль розпочав у 1999 році, коли ще лікарем-інтерном прийшов у кардіологічне відділення Тернопільської ОКЛ. Там він пропрацював рік. Через 3 роки у житті чинного очільника столичного екологічного комітету стався різкий ривок і він очолив ТОВ "ТРО "ТВ-Тоніс". Там на посаді генерального директора Москаль пропрацював до 2010 року. Після цього почав заробляти сам на себе, як приватний підприємець.
Політична й громадська діяльність
Як громадський активіст, Денис Москаль працював помічником нардепа ВР 6-го скликання від БЮТ Андрія Портнова.
Політичну кар'єру розпочав у 2008 році, коли його обрали до Київради 6-го скликання від БЮТ. У 2010 році в Київраді утворив депутатську групу "Республіка Київ".
З травня 2011 року по 2014 рік очолював "Партію Зелених України".
У 2012 році балотувався на виборах до ВР 7-го скликання за списком ПЗУ. До складу новоутвореної ВРУ не потрапив.
У 2014 році Денис Москаль знову намагався "штурмувати Верховну Раду, але вже тепер від Блоку Петра Порошенка "Солідарність". До парламенту не потрапив і цього разу.
У 2015 році його обрали депутатом Київської міської ради від ВО "Батьківщина" на 92 окрузі в Святошинському районі міста Києва.
У 2020 році балотувався до Київради від ВО "Батьківщина". У списках йшов 3-м номером.
Скандали
У 2010 році у чинного очільника екологічного Комітету Київради виник конфлікт із головою фракції БЮТ у Київраді Тетяною Меліховою. Москаль заявив, що його обрали новим очільником фракції. Меліхова інформацію спростувала й звинуватила Москаля в брехні та співробітництві з заступником голови Адміністрації президента Віктора Януковича Андрієм Кравцем.
У 2015 році Москаль вчасно не подав свою податкову декларацію. Зробив це лише після того, як до нього звернувся громадський рух "ЧЕСНО".
2016 року до Дениса Москаля були претензії через його запізнення на роботу. За рік він встиг сумарно "прогуляти" майже добу робочого часу.
2017 року Дениса Москаля підловили на тому, що на засіданнях Київради він реєструється, згідно з правилами, але не вставляє свою картку в систему для голосування.
У 2018 році Денис Москаль "пропіарився" на дитячому святі в День Святого Миколая.
У 2020 році журналісти програми "Наші гроші" помітили Дениса Москаля на червневому засіданні земельної комісії Київради, на якому забудовнику "Stolitsa Group" (його пов'язують із бізнес-партнеркою Москаля Владиславою Молчановою) дозволили звести 14-поверхівку поблизу скверу імені Чкалова.
Крім цього, Дениса Москаля пов'язують зі скандальною забудовою на території столичного парку "Сирецький".
Статки й податкові декларації
Денис Москаль отримує прибутки, як бенефіціар, від АТ "Грифон-Інвест". ТОВ "Будівельні технології", ТЗОВ "Агробуд-Інвест" й тов "Ре-Альве".
Москаль увійшов до ТОП-5 депутатів з найбільшою кількістю задекларованої площі нерухомості. Також у 2016 році, згідно з інформацією в декларації, став одним з найбільших депутатів-землевласників Київради. На той час він володів 13,5 га землі.
На 2020 рік новий очільник екологічної комісії володіє трьома квартирами в Києві: площею 87.3 кв. метрів, 29,2 кв. метрів та 222,4 кв. метрів. Має квартиру в Одесі, площею 55,9 кв. метрів. Також він - власник квартири, площею 36,7 кв. метрів у селі Ясногородка Макарівського району Київської області.
Має два місця для машин у київських паркінгах.
Зареєстрований власником двох офісних приміщень у Вінниці.
Має Денис Москаль і нерухомість в анексованому РФ Кримському півострові. На нього зареєстроване нежитлове приміщення в Алупці.
Москалю також належить земельна ділянка в Ясногородці на Київщині та дві земельні ділянки в селі Лишня Макарівського району Київської області.
Денис Москаль - власник цінних годинників Ulysse Nardin та Rolex.
Володіє елітним легковиком Lexus LS 460L 2011 року випуску.
У Дениса Москаля відкриті рахунки в "ПриватБанку", "Укргазбанку", "ОТПБанку"
Родина
Денис Москаль одружений з Любов'ю Вікторівною Кальнік. Жінка отримує прибутки, як бенефіціарний власник від ТОВ "Інвест-Проджект", ТОВ "Централ Офіс", ТОВ "Дружня інвесткомпанія" й ТОВ "Ландшафтна майстерня Лукомор'я". Має відкритий рахунок у "ПриватБанку".
Любов Москаль - власниця двох квартир у столиці, площею 98,3 та 72,6 "квадратів". Також має дві квартири в Ясногородці. Їх площа - 52,5 та 53,9. В цьому ж самому населеному пункті вона володіє 5 садовими будинками й дачами. Також володіє нежитловим приміщенням в Алупці та 4-ма земельними ділянками в Ясногородці.
Також жінка має право власності на легковики Land Rover Range Rover та Ford Mustang 5.0GT.
У 2019 році Любов Москаль позичила громадянину Макару Володимиру Романовичу 8 млн.грн.
Подружжя виховує трьох дітей: синів Мартина (2007 р.н.) й Дениса (2011 р.н.) та наймолодшу дочку Квітославу.
Як ми писали раніше, державний секретар Міндовкілля Євдокія Ярова встигла пропрацювати при сімох міністрах.