Догори
Дати відгук

Питної води немає, риба гине: у Первомайську екологічна катастрофа

Підозри падають на підприємство, яке ремонтувало місцеву ГЕС

1 хв на прочитання07 Жовтня 2020, 14:48
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Через ремонт Первомайської ГЕС на Миколаївщині тисячі людей залишилися без питної води, а в річках почався мор риби. Про це на Facebook-сторінці написав голова ДЕІ Андрій Мальований.

“Через недбальство та безвідповідальність підприємців частина містян на тиждень залишилася без води, як питної, так і такої, що використовується для господарських потреб, а Держрибагентство зафіксувало масовий мор риби, зокрема, рідкісних червонокнижних видів”, - написав Мальований.

За словами голови ДЕІ, екологічна катастрофа трапилася через недбальство ТОВ “Емза”, яке спустило воду під час ремонту Первомайської ГЕС. Робітники не врахували, що Південний Буг не встигає поповнити водні запаси у Первомайському водосховищі. 

В результаті рівень води впав до критичної позначки. Мешканцям Первомайська недоступна питна вода з кранів. А серед водних мешканців почався масовий мор. Загинули навіть риби, занесені до Червоної книги України. 

Як ми писали раніше, на Халактирському пляжі неподалік міста Петропавлівськ-Камчатський (РФ) у воду Тихого океану вилилися тонни нафти та поки що невпізнаних хімічних сполук, які вбивають все живе. Трупи тварин хвилі виносять на берег, а люди, які наважилися скупатися у воді, скаржаться на проблеми зі здоров'ям.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost