Засідання Кабміну 13 грудня: які рішення ухвалили міністри?
Подробиці урядового засідання повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Кабінет міністрів сьогодні провів засідання, під час якого розглянув низку питань. Які рішення ухвалили, повідомив представник Уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук.
Міністри, зокрема, здійснили у межах загального обсягу бюджетних призначень, передбачених Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів на 2024 рік у загальному фонді державного бюджету, перерозподіл видатків шляхом зменшення обсягу видатків розвитку за програмою «Здійснення природоохоронних заходів, зокрема з покращення стану довкілля» на суму 28 млн.16,2 тис. гривень; зменшення обсягу видатків споживання за програмою «Здійснення природоохоронних заходів, зокрема з покращення стану довкілля» на суму 11 млн. 582,2 тис. гривень та збільшення обсягу видатків споживання за програмою «Збереження природно-заповідного фонду» на суму 39 млн. 598,4 тис. гривень.
Крім того, внесли зміни до постанови КМУ від 30.11.2016 № 929 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)», якими передбачено, що ліцензіат, який провадить діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, укладає договір про реімбурсацію відповідно до Порядку укладення, зміни та припинення договору про реімбурсацію та за формою, що затверджені постановою КМУ від 27.02.2019 № 136. Внесли також зміни до постанови КМУ від 27.02.2019 № 136 «Деякі питання щодо договорів про реімбурсацію», якими закріплено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами в аптечних закладах, зобов’язані укласти договір з НСЗУ з метою забезпечення, відпуску споживачам лікарських засобів та/або медичних виробів згідно з умовами укладеного договору. Зазначені зміни мають набрати чинності з 01.07.2025.
Урядовці внесли зміни до постанови КМУ від 31.10.2023 № 1137 «Про внесення змін у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2022 р. № 314». Установлено, що подані суб’єктами господарювання декларації про провадження видів господарської діяльності щодо здійснення операцій з оброблення відходів є дійсними до 15 червня 2025 р. У строк до 15 червня 2025 р. суб’єкти господарювання для подальшого провадження своєї діяльності повинні отримати відповідні дозвільні документи у порядку та на умовах, що передбачені ЗУ «Про управління відходами».
Схвалено Державну стратегію боротьби із стійкістю до протимікробних препаратів на період до 2030 року та затверджено операційний план заходів з її реалізації у 2024-2026 роках, якими визначені заходи для досягнення таких стратегічних цілей: посилення системи профілактики інфекцій та інфекційного контролю у закладах охорони здоров’я; підвищення спроможності бактеріологічних лабораторій; впровадження системи спостереження за збудниками із стійкістю до протимікробних препаратів та споживанням протимікробних лікарських засобів; посилення заходів для забезпечення благополуччя тварин, ветеринарно-санітарного та епізоотичного благополуччя; підвищення обізнаності населення, медичних працівників та спеціалістів ветеринарної медицини щодо питань профілактики інфікування і протидії поширенню збудників із стійкістю до протимікробних препаратів; посилення кадрового потенціалу системи громадського здоровʼя тощо.
Більше новин читайте на GreenPost.