Догори
Дати відгук

Запоріжжя п’є катастрофічно неякісну воду

2 хв на прочитання18 Червня 2020, 12:47
Image by Yevhen Paramonov from Pixabay Image by Yevhen Paramonov from Pixabay
Поділитись:

Вода, яку п’ють мешканці Запоріжжя та області, настільки низької якості, що фахівці говорять про її непридатність до пиття і шкідливість для здоров'я. Причому йдеться про воду з усіх можливих і популярних джерел, пише місцеве видання Пологівські вісті.

Так, якість дніпрової води знижується катастрофічними темпами.

«Якість води в Дніпрі з кожним роком знижується за мікробіологічними санітарними показниками», – описав існуючу ситуацію Євген Тулушев, лікар комунальної гігієни Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України.

За даними Обласного лабораторного центру МОЗ України, за 2013 – 2017 роки спостерігалася стійка тенденція зростання відсотка відхилень. За санітарно-хімічними показниками – з 3,5% у 2013 році до 25% у 2017 році, в основному, за рахунок показників; за мікробіологічними показниками – з 10,6% у 2013 році до 25% у 2017 році.

«Водоканал» відзначає зростання показників санітарно-хімічних відхилень, з 6,3% у 2015 році до 9,1% у 2017 році. Відсоток відхилень мікробіологічних показників виріс від 0,2% в 2013 році до 1,8% в 2017 році до 4,7% у 2015 році.

Однак не краще справи і з іншою водою, яку п’ють люди. У 2017 році Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України провів дослідження якості питної води з свердловин, джерел, фасованої доочищеної питної води у 8 районах області. І результати виявились шокуючими.

«У 95% проб вода за санітарно-хімічними показниками не відповідає вимогам. Вода жорстка – від 30 до 50 ммоль/дм куб., мінералізована: практично у всіх 100% проб вміст сухого залишку вимірюється не в міліграмах, а грамах на дм3, в середньому до 3 грамів у дм куб.; більше 1000 мг/дм3 хлоридів і сульфатів. У 30% проб – вода з підвищеним вмістом нітратів, кожна п’ята проба – каламутність.

Така вода не придатна для питних, господарсько-побутових цілей і навіть у більшості джерел – для зрошення», – сказано в дослідженні.

З бутильованою водою ситуація схожа.

«У 97% вода доочищена на пристроях зворотного осмосу, населенню реалізується не питна, а, по суті, дистильована вода: з сухим залишком менше 100 мг/дм. куб., загальною жорсткістю нижче 1,5 ммоль/дм. куб, з відсутністю кальцію, магнію. Така вода просто шкідлива для кісткової і нервової системи людини», – роблять висновок експерти МОЗ.

Очевидно, що проблема з якістю води - загальнонаціональна і з цим терміново треба щось робити. Наша країна могла б хоча б з міркувань євроінтеграції звернути увагу на європейський досвід поводження з водою, але, як ми вже писали, Україну не цікавлять норми Євросоюзу щодо питної води.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Горіло майже 100 га: рятувальники закликають громадян не провокувати пожежі в екосистемах
2 хв на прочитаннягодина тому
В Україні запрацюють нові правила виробництва лікувальних кормів
1 хв на прочитання3 години тому
Як і коли садити часник навесні: таємна добавка – і засіки будуть ломитися від врожаю
2 хв на прочитання5 годин тому
Уряд вніс зміни до порядку проведення аукціонів з продажу спецдозволів для надрокористувачів
2 хв на прочитанняВчора
Перші 12 суден Українського Дунайського пароплавства погодили зміну назв
1 хв на прочитанняВчора
Чому перехід на рослинні альтернативи сприяє соціальній справедливості
6 хв на прочитанняВчора
«Безпрецедентна» посуха в Аргентині завдає шкоди фермерам та економіці
1 хв на прочитанняВчора
День весняного рівнодення: як правильно прожити Сонцеворот на власну вдачу
4 хв на прочитанняВчора
Більше з GreenPost