Догори
Дати відгук

Замість штучних антибіотиків: існує унікальний природний противірусний засіб широкої фармакологічної дії

Препарати на основі прополісу з успіхом використовують у хірургії, стоматології, педіатрії, геронтології

3 хв на прочитання12 Грудня 2020, 22:30
Поділитись:

Проблемою ХХІ століття стало безконтрольне застосування антибіотиків, яке призвело до появи резистентних (стійких до лікарських препаратів) мікроорганізмів.  При цьому прополіс зберігає свою бактерицидну і противірусну активність по відношенню до нових штамів таких вірусів і бактерій, які «пристосувалися», інформує UkrMedia.

Прополіс - це природна субстанція, що володіє біологічними властивостями антибіотиків, яку неможливо синтезувати штучно. Прополіс володіє широким діапазоном фармакологічної дії (протипухлинної, протизапальної, антимікробної, противірусної, протигрибкової, знеболюючої, регенеративної та біостимулюючої).

Склад прополісу

До складу прополісу входять: смолоподібні компоненти із бруньок дерев: флавоноїди, ароматичні кислоти та їх ефіри; віск (жирні кислоти, спирти та їхні ефіри); ефірні та ароматичні масла; квітковий пилок, інші субстанції (мінеральні речовини, петони, лактони, хіноли, етфоїди, вітаміни і цукри). Він містить 55% смол і бальзаму, 30% воску, 10% ефірних олій і 5% квіткового пилку.

Отже, якими лікарськими властивостями володіє прополіс?

На сьогоднішній день експериментально доведено, що прополіс володіє широким спектром фармакологічної активності. Він надає на організм людини:

 • бактерицидну,
 • місцеву анестезуючу,
 • бактеріостатичну,
 • фунгіцидну (протигрибкову),
 • противірусну,
 • протитоксичну,
 • іммуннозміцнюючу,
 • протизапальну дію.

Крім того мікроелементи, вітаміни та інші біологічно активні речовини прополісу стимулюють обмін речовин та прискорюють процеси регенерації та відновлення організму після важких операцій. Тому препарати на основі прополісу з успіхом використовують у хірургії, стоматології, педіатрії, геронтології:

 • Мазь на основі прополісу особливо ефективна при лікуванні гнійних ран, які важко гояться і трофічних виразок гомілки.
 • В дерматології препаратами з прополісу лікують гострі екземи, мікробні екземи та дерматомікози (важкі грибкові зараження організму).
 • В отоларингології його використовують у формі аерозолів в комплексній терапії гострих і хронічних запальних захворювань бронхів, слизовій носоглотки і гортані. Спиртовими розчинами прополісу обробляли тампони для лікування гнійних запалень середнього вуха. В результаті лікарям вдавалося зупинити гнійний процес і зняти запалення.
 • В педіатрії застосовують прополіс для лікування грибкових захворювань стопи.
 • Найбільш широко на даний момент прополіс використовується в стоматології: 2-4 % спиртові екстракти прополісу ефективні при лікуванні грибкових захворювань ротової порожнини, наривів на яснах і в комплексній терапії пародонтопатій і гінгівітів. Завдяки місцевій анестезуючій дії, прополіс можна використовувати як знеболювальний засіб при підвищеній чутливості зуба.

Як застосовують прополіс в народній медицині?

Ми наводимо ряд найбільш популярних і корисних рецептів народної медицини:

 • При простудних болях в області грудної клітини необхідно зробити з прополісу невеликі коржі, злегка їх нагріти і прикласти до хворого місця. Точно такі ж коржі використовують при ревматичних болях кінцівок, як знеболюючий засіб.
 • При фурункульозах тонкий коржик накладається на прищ і фіксується.
 • Для того щоб позбутися від мозолів, необхідно розпарити ноги в гарячій воді, покласти тонкий шар прополісу на мозолі і перев'язати.

Які існують протипоказання для лікування прополісом?

Прополіс є продуктом бджільництва зі складним багатокомпонентним складом і може викликати в організмі алергічну реакцію. Тому перед застосуванням прополісу в чистому вигляді або лікарських препаратів на його основі, необхідно провести випробування на чутливість до прополісу. Якщо у Вас є алергія на прополіс, то його застосування категорично заборонено!

Відомо, лікарі говорять про п'ять продуктів, які кожен має їсти взимку.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Більше з GreenPost