Чим західні танки кращі за радянські/російські? Чому такого значення надають «Леопардам» із «Леклерками»? Про це розповідає головний редактор сайту «Кримінальні новини Ізраїлю» Сергій Ауслендер.
Він пояснює, що радянська доктрина ставилася до танків, як до людей: це був витратний матеріал. Тому СРСР виробляв танки у вражаючих кількостях — близько 100 тисяч.
«Це більше, ніж у деяких арміях не найменших країн.
У західній школі було (і є) інакше. Там збиралися не наступати, а оборонятися. І ніхто, зрозуміло, не міг дозволити собі настругати танки у таких кількостях, таке не вивезе жодна економіка. Тому акцент був зроблений на виживання екіпажу (сюди входить і комфорт: зручніше — менше втомлюються — краще воюють), чудові системи прицілювання (щоб вражати радянські танки здалеку), боєприпаси з високою бронепробивністю та гарний зв'язок», — пояснює експерт.
Ауслендер розповідає, що всі ці тенденції збереглися, посилюючись і доповнюючись. Наприклад, додалася здатність до мережецентричної війни — «юніт включений до спільної мережі та ділиться з іншими інформацією». З'явилися системи активного захисту («поки що у бойових умовах випробувана лише ізраїльська»). Тимчасом російські танки «залишилися з тими ж хворобами»: поганий зв'язок, паршива броня, невдале компонування — боєукладка під підлогою, детонує при влучанні в дах, відео веж, що літають, постійно з'являються в мережі. Системи управління вогнем більш-менш налагодили, але із іноземних компонентів (французькі тепловізори).
«Тому, маючи західні танки у великих кількостях, українці матимуть серйозну перевагу на полі бою. Українські екіпажі вже проходять навчання, на Заході не стали б цього робити, якби танки давати не збиралися. Так що все буде», — переконаний експерт.
Нагадаємо, чому Берлін зволікає з передачею Україні танків Leopard: з’явилися нові подробиці, які можуть усе пояснити.
Також ми розповідали, що «Леопарди» — це кулак, здатний проломити оборону: пояснює експерт.