Догори
Дати відгук

Два великих міста Київської області можуть залишитися без води

Приватні власники ГЕС порушили режим водокористування

2 хв на прочитання28 Квітня 2020, 10:03
ситуація на Росі критична. Фото Басейнового управління водних ресурсів ситуація на Росі критична. Фото Басейнового управління водних ресурсів
Поділитись:

Два великих міста Київської області можуть залишитися без води. Як повідомляє Регіональний офіс водних ресурсів річки Рось, небезпека виникла для міст Біла Церква та Умань.

"Верхнє Білоцерківське водосховище має комплексне призначення, є стратегічним об'єктом регіонального та державного значення, виконує функції збереження, відтворення регулювання водних ресурсів для господарсько-питних водозаборів міст Біла Церква, Богуслав, Миронівка, Умань, Корсунь-Шевченківський, та є єдиним джерелом водопостачання для 500 тисяч громадян, що проживають в басейні річки Рось", - інформує прес-служба Регіонального офісу водних ресурсів.

Фахівці РОВР річки Рось фіксували з 13 по 23 квітня 2020 року, постійне зниження рівня води у вище названому водному об'єкті, для потреб ГЕС.

Було встановлено, що станом на 23.04.2020 року на Верхньому білоцерківському водосховищі рівень води знаходиться на 0,14 м нижче НПР (нормального підпірного рівня - ред.).

РОВР річки Рось звернулося до територіального органу Державного агентства рибного господарства - Київського рибоохоронного патруля та Екологічної інспекції Столичного округу.

"Відповідальність (штраф за порушення режиму водокористування - ред.) наразі адміністративно мінімальна...ми пробуємо збільшити. Щодо збитків, то саме по собі порушення режиму це не збитки. Збитки будуть нараховані якщо це порушення призведе наприклад до загибелі риби", - прокоментував для GreenPost цю ситуацію в.о. голови Держводагентства Михайло Хорєв.

Як ми вже писали, в Україні посуха. Чимало громадян, наприклад, вважають, що для збільшенн водності потрібно проводити заходи з розчищення річок від мулу. Наскільки це буде ефективно? Як пояснили GreenPost в ЕкоПраво-Київ – такі заходи малоефективні, а то й шкідливі.

«Це мало допоможе. Тільки відновлення боліт, заплав річок, зменшення розораності, жорсткий контроль дотримання режиму прибережних захисних смуг тощо, діяти за прикладом активістів та басейнової ради Росі», - пояснив експерт НУО Олаф Лівзфолл.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: лінія електропередач / Укрінформ
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитання8 хвилин тому
ФОТО: ілюстративне
В Україна почала дешевшати морква: чого чекати на свята?
1 хв на прочитаннягодина тому
Термінова нарада щодо критичної ситуації з опалювальним сезоном у Кривому Розі
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитанняВчора
 Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та економіку
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитанняВчора
Батькам дітей із особливими потребами компенсуватимуть витрати на асистента: у Львові затверджено новий порядок
1 хв на прочитанняВчора
У ДАР з'явиться система оповіщення для бджолярів - Мінагро
1 хв на прочитанняВчора
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»: стратегічне партнерство для розвитку територіальних громад України
2 хв на прочитанняВчора
МОЗ закликає українців вживати антибіотики тільки за призначенням лікаря
1 хв на прочитанняВчора