Догори
Дати відгук

Заказник "Зачарована Десна" випалили і переорали - активіст

3 хв на прочитання15 Квітня 2020, 12:39
Фото Анатаолія Тягура Фото Анатаолія Тягура
Поділитись:

Придеснянські луки у заказнику "Зачарована Десна" нищать плугом та вогнем, пише у своєму ФБ природознавець Анатолій Тягур.

«Виїжджав 13 квітня на огляд Деснянських озер. Там все життя були дикі луги, так як у роки повноводдя Десна підіймається та розливається аж до дороги. Я був шокований! Мало того, що величезні території вигоріли вщент, так ще й усі луги виорані трактором! От просто все!» – пише природолюб.

За попередньою інформацією, це територія заказника «Зачарована Десна».

«Усе, що раніше було простором для тварин, рослин, комах - сьогодні перетворилося на орні землі. Повсюди догорають дерева. Там де рельєф більш-менш придатний, повністю все переорано просто до Десни. Наскільки мені відомо, «Зачарована Десна», - це природний заказник. На табличках, принаймні, так і написано - охороняється законом», – пише Анатолій Тягур.

Вже зараз видно негативні наслідки оранки для тварин і довкілля в цілому.

«Боляче спостерігати, як над зораною землею безнадійно кружляв орел, як нашугано метнувся у останні залишки чагарників молодий олень, як великий луг, де постійно буяло життя, перетворився на ласий шматок, придатний для конвертації у зелену валюту», – з болем розповідає Анатолій Тягур.

Екологіст звернувся до фахівців з проханням виїхати на місце та оцінити реальний стан речей.

«Законодавство порушено двічі: режим заказника та режим прибережних захисних смуг. Раджу Анатолію звернутися до Держекоінспекції Столичного округу. Без такого звернення вони не зможуть провести позачергову перевірку», – сказав GreenPost заступник голови ЕкоПраво-Київ Борис Васильківський.

Також еколог зазначив, що знищення заплави Десни вкрай негативно позначиться на якості води і призведе до додаткових витрат Київводоканалу, адже Десна – одне із джерел питного водопостачання столиці.


Зачарована Десна — ландшафтний заказник місцевого значення в Україні. Розташований у Броварському та Вишгородському районах Київської області.

Площа 2006 га. Статус присвоєно згідно з рішенням Київської обласної ради від 8 жовтня 2015 року. Наукове обґрунтування створення заказника підготовлено експертами Ukrainian Nature Conservation Group. Перебуває у віданні Вишгородської та Броварської РДА.

Заказник розташовується на землях Хотянівської, Новосілківської, Нижчедубечанської, Вищедубечанської, Воропаївської, Пірнівської, Сувидської та Жукинської сільських рад Вишгородського району та Погребської, Зазимської, Пухівської, Літківської та Літочківської сільських рад Броварського району Київської області. До складу заказника пропонується включити територію земель лісового фонду, що розміщуються в межах заплави річки Десна в Київській області.

Фактично, територія заказника становить смугу земель лісового фонду, що простягаються вздовж берега Десни в межах Броварського та Вишгородського районів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Фото; Ольга Лукашук
На Сумщині росте унікальна яблуня-колонія, якій понад 200 років (ФОТО)
1 хв на прочитання3 години тому
Уряди мають краще захищати право на життя людини в здоровому навколишньому середовищі
3 хв на прочитання8 годин тому
Фото:
Bigl.ua
У Києві можна здати на переробку старі парасолі, дощовики, туристичні палатки — деталі
1 хв на прочитання10 годин тому
Фото: WWF-Україна
У Київській області офіційно з'явився перший природний ліс, за цінністю наближений до пралісів 
1 хв на прочитання11 годин тому
В Білорусі у 2021 році зазнали репресій півсотні екологічних некомерційних організацій
1 хв на прочитанняВчора
Синоптики розповіли якою буде погода сьогодні, 16 жовтня
1 хв на прочитанняВчора
Нa Xepcoнщинi пpизупинили виїзди нa caфapi дo зaпoвiдникa Acкaнiя-Нoвa
1 хв на прочитання15 Жовтня 2021
Вулкан і землетрус: як знищується іспанський острів Пальма на Канарах
1 хв на прочитання15 Жовтня 2021