Починали фермери з 900 кущиків, розміщених на 20 сотках землі. На той час ґрунт не підходив цій американській гості. Довелося створювати сприятливі умови: для підвищення кислотності внесли тирсу, опалу хвою, посипали сіркою. Згодом площа розрослася до півтора гектара. Зараз закладають нові ділянки, пише wz.lviv.ua.
Сімейне господарства заснував Володимир Борис,за фахом історик, і наразі трудиться разом із братами Михайлом і Миколою.
Стартували Бориси у 2015-му. Зупинили свій вибір саме на лохині. Щороку розширюють плантації на Жидачівщині (тепер Стрийський район) та Яворівщині.
«До всього мусили доходити самотужки. Бракувало знань, нерідко набивали ґулі. На той час в Україні було мало таких господарств, та й більшість їхніх керівників неохоче ділилися секретами. Тому доводилося черпати інформацію з Інтернету. Так поступово набиралися необхідного досвіду і зараз виходимо на вищий рівень», — каже ентузіаст.
Наразі працьовита родина має ягідники різних сортів. Першим був Блюкроп, який вважають надійним, зразковим, еталонним. Потім висадили Дюк, Еліот. Оскільки український ринок перенасичений ранніми та середньостиглими сортами, то брати роблять ставку й на пізні різновиди — Дарел, Ліберті, Еліот.
Звісно ж, ще приглядаються до сучасних модних сортів. Але чекають, поки вони добре себе зарекомендують та адаптуються в наших умовах.
Ґазди вважають, що ці ягоди тепер найдорожчі та доволі рентабельні. У їхніх планах — і надалі розширювати ферму, а також створити еко-садибу, де б усі охочі могли відпочити на природі і назбирати собі смачних та корисних плодів.
До слова, у Мінагрополітики розповіли, яким буде врожай у 2021 році та ціни на продукти харчування.