Кліматична криза - це криза прав дитини. І через пандемію COVID19 її вплив на майбутнє дітей буде ще складнішою, ідеться у дописі ЮНІСЕФ у Фейсбуці.
ЮНІСЕФ оцінив вплив кліматичних ризиків для дітей:
Один мільярд - майже половина дітей у світі - знаходяться у зоні надзвичайно високого ризику постраждати від наслідків кліматичних змін.
2 мільярди дітей - майже 90% дітей у всьому світі - живуть у середовищі із високим рівнем забруднення повітря, яке шкодить дітям та молоді більше, ніж дорослим.
920 мільйонів дітей - понад ⅓ дітей у всьому світі - не мають доступу до якісної води.
240 мільйонів дітей живуть на територіях, які знаходяться у зонах ризику повеней , а 330 мільйонів дітей живуть на територіях з високим ризиком розливу річок;
«Вперше ми маємо повне розуміння - де і як діти страждають від зміни клімату, і ця картина така жахлива, що годі й уявити. Кліматичні та екологічні потрясіння впливають на усі прав дітей — від доступу до чистого повітря, їжі та безпечної води до освіти, житла, свободи від експлуатації і навіть права на виживання. Вони впливають на життя майже кожної дитини”, — підкреслює Генрієтта Фор, виконавча директорка ЮНІСЕФ.
До слова, під Києвом зведуть надсучасний науковий центр для дітей (ФОТО, ВІДЕО).