Догори
Дати відгук

Єврокомісія представила нову стратегію розвитку сільського господарства ЄС

Документ передбачає спрощення регулювання, цифровізацію галузі та підтримку молодих фермерів.

2 хв на прочитання19 Лютого 2025, 23:32
Єврокомісія оприлюднила Бачення сільського господарства та продовольства. Фото: Getty Images Єврокомісія оприлюднила Бачення сільського господарства та продовольства. Фото: Getty Images
Поділитись:

Європейська Комісія презентувала "Бачення сільського господарства та продовольства" - амбітну дорожню карту розвитку аграрного сектору ЄС. Документ спрямований на створення привабливої, конкурентоспроможної та стійкої агропродовольчої системи.

До кінця 2025 року Комісія планує запропонувати комплексний пакет спрощення чинного сільськогосподарського законодавства та стратегію цифровізації сільського господарства ЄС.

"Наші фермери відіграють центральну роль у системі виробництва продовольства ЄС. Саме завдяки їхній щоденній важкій праці ми всі маємо безпечну та якісну їжу. Проте наші фермери стикаються зі зростаючими викликами глобальної конкуренції та зміни клімату. Тому сьогодні ми пропонуємо комплексну стратегію, яка робить фермерство більш привабливим, стійким та сталим", - заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Бачення визначає чотири пріоритетні напрямки:

1. Привабливий сектор: передбачається забезпечення стабільності для заохочення молоді до професії, включаючи справедливі доходи та цільову державну підтримку. Комісія має намір запобігти систематичному продажу продукції нижче собівартості та представить Стратегію зміни поколінь у 2025 році.

2. Конкурентоспроможний та стійкий сектор: ЄС продовжить пріоритетність продовольчої безпеки, використовуватиме торговельні угоди та посилить відповідність імпортної продукції європейським стандартам.

3. Сектор майбутнього: визнається роль сільського господарства у переході до низьковуглецевої економіки. Комісія розробить добровільну систему оцінки сталості ферм та стратегію водної стійкості.

4. Справедливі умови життя та праці в сільській місцевості: планується оновлений План дій для сільських територій та запуск щорічного Продовольчого діалогу для обговорення доступності продуктів харчування та інновацій.

Майбутня Спільна аграрна політика ЄС буде простішою та більш цілеспрямованою, з особливою увагою до молодих фермерів та господарств у районах з природними обмеженнями. Перевага надаватиметься стимулам, а не умовам.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.