Догори
Дати відгук

Єврокомісія хоче заборонити вейпи в громадських місцях

Там, де заборонено куріння, буде заборонено і вейпінг.

4 хв на прочитання20 Вересня 2024, 11:14
Зображення створено ШІ Зображення створено ШІ
Поділитись:

Більшість людей, напевно, знають, що пасивне куріння шкідливе для здоров'я. Та багато хто не знає, що хмари пари від електронних сигарет або нагрівачів тютюну також шкідливі для перехожих. Однак багато заборон на куріння в громадських місцях захищають лише від пари. Європейська комісія хоче це змінити. Вона рекомендує державам-членам захищати своїх громадян не лише від тютюнового диму, а й від аерозолів нібито менш шкідливих альтернатив. Про це розповідає Die Zeit.

На перший погляд, це звучить непривабливо, але це значний крок. Згідно з пропозиціями, більше не повинно бути жодних додаткових правил для електронних сигарет і подібних продуктів. Це означає, що там, де заборонено куріння, в майбутньому буде заборонено й вейпінг.

Пропозиція Комісії стосується всіх продуктів, які можуть виділяти дим або аерозолі — тобто дуже дрібні, тверді або рідкі частинки. При цьому не має значення, чи це пара від продуктів, які нагрівають замінники тютюну, рідини або справжній тютюн, і чи містить вона нікотин . Цими рекомендаціями Комісія також хоче звернути увагу на майбутні продукти, за допомогою яких тютюнова промисловість може обійти нові правила.

Це є відповіддю на стрімке зростання альтернативних продуктів для куріння, особливо їхньої популярності серед молоді, пише Комісія. Після зменшення кількості молодих курців у багатьох країнах ЄС з нульових років, останнім часом тенденція змінилася на протилежну — все більше молодих людей починають курити.

У своїй рекомендації Комісія посилається на низку нових досліджень, які свідчать про те, що електронні сигарети не лише викликають залежність і шкодять споживачам. Пасивне куріння може також викликати респіраторні та серцево-судинні проблеми, оскільки воно піддає перехожих впливу твердих частинок і токсинів, пише, наприклад, Всесвітня організація охорони здоров'я. зокрема Комісія хоче захистити дітей і молодь.

Однак є і критика запланованих заходів.

«Електронні сигарети справді є проблемою, якщо вони спокушають дітей або молодь споживати нікотин. Однак для затятих курців, які не можуть кинути палити іншим способом, електронні сигарети є важливим елементом у зменшенні шкоди та небезпеки», — вважає речник із питань політики охорони здоров'я групи ЄНП в Європарламенті Петер Лізе. На його думу, було б недоцільно прирівнювати електронні сигарети до тютюнового диму.

Однак Комісія хоче не лише прирівняти вейпінг до куріння, а й посилити існуючі правила — і краще захистити людей на відкритих майданчиках барів, кафе та ресторанів, зоопарків, парків розваг, басейнів, перед медичними установами, школами чи дитячими садками.

Комісія не уточнює, як саме це може виглядати. Однак, імовірно, це покладе край відмежованим місцям для куріння на залізничних платформах, цигаркам перед кафе чи вейпінгу в пивному саду. Однак поки що невідомо, чи будуть ці пропозиції реалізовані. Хоча Комісія може створити певний тиск, аби змусити діяти, рекомендація не є юридично зобов'язуючою. Держави-члени можуть діяти на власний розсуд. Ба більше, пропозиції походять від Комісара ЄС із питань охорони здоров'я Стелли Кіріакідес, яка йде у відставку. Поки що невідомо, скільки політичних амбіцій вкладатиме в це питання новопризначений брюссельський чиновник.

Однак є багато підстав вважати, що нова Єврокомісія також принесе зміни у сферу куріння та вейпінгу: ЄС загалом хоче знизити рівень куріння в Європі з нинішніх 25 % до 5 % до 2040 року — і бачить, що нові продукти для вейпінгу ставлять під загрозу цю мету. Наразі переглядаються дві важливі директиви: про рекламу тютюнових виробів і про продаж тютюнових виробів. Вони мають бути адаптовані до електронних сигарет та інших нових продуктів тютюнової промисловості. На відміну від чинної рекомендації, обидві директиви будуть обов'язковими для виконання країнами-членами. Однак поки що невідомо, чи міститимуть вони однаково суворі правила щодо вейпів та електронних сигарет.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Зображення створено ШІ
Як правильно спати: науковці дали несподівану відповідь
2 хв на прочитання08 Листопада 2024
Зображення згенеровано ШІ
Їсти більше фруктів та овочів і приймати вітамін D не допоможе: лікар радить, як восени менше хворіти
3 хв на прочитання08 Листопада 2024
ФОТО: ілюстративне
Уряд затвердив заходи з реалізації Стратегії демографічного розвитку України
2 хв на прочитання08 Листопада 2024
Фото з відкритих джерел
У ВООЗ оприлюднили перелік 17 патогенів, які перебувають у пріоритеті термінової розробки вакцин
3 хв на прочитання08 Листопада 2024
Пухлина на серці у вагітної: лікарі врятували обох
2 хв на прочитання08 Листопада 2024
Ера після МСЕК: уряд представив реформу системи соцстрахування
1 хв на прочитання08 Листопада 2024
На Закарпатті вперше провели успішне вживлення кохлеарного імпланту
1 хв на прочитання07 Листопада 2024
У дитячій лікарні на Рівненщині виявлено порушення прав пацієнтів-дітей
1 хв на прочитання07 Листопада 2024