Догори
Дати відгук

ЄС збирається повернути мита на товари з України

Пільговий режим для нашої країни відновлено не буде.

2 хв на прочитання15 Травня 2025, 00:36
Зображення згенеровано ШІ Зображення згенеровано ШІ
Поділитись:

Брюссель має намір завершити дію пільгового безмитного режиму для українських товарів уже з 6 червня 2025 року. Про це у середу, 14 травня, повідомила британська газета The Financial Times (FT) із посиланням на власні джерела. Цей режим, запроваджений у 2022 році після російського вторгнення в Україну як доповнення до угоди про вільну торгівлю, дозволяв безмитний доступ більшості українських товарів на ринок ЄС. Його термін дії спливає через три тижні.

За інформацією видання, рішення про припинення пільгового режиму було частково зумовлене позицією Польщі, яка виступила з ініціативою, посилаючись на захист інтересів місцевих фермерів. У Брюсселі вже розробляють перехідні заходи, які діятимуть під час оновлення торговельної угоди. Дипломатичні джерела повідомили, що пропозиція передбачає значне скорочення безмитних квот на українську сільськогосподарську продукцію, зокрема їх розподіл на 12 щомісячних лімітів замість єдиної річної квоти.

Найбільше перехідні заходи торкнуться кукурудзи, цукру, меду та м’яса птиці. Зокрема, безмитна квота на кукурудзу може зменшитися з 4,7 млн тонн до 650 тис. т, на м’ясо птиці — з 57,1 тис. т до 40 тис. т, а на цукор — зі 109 тис. т до 40,7 тис. т. Представник Єврокомісії підтвердив, що пільговий режим не буде продовжено, оскільки сторони активно працюють над переглядом угоди про вільну торгівлю. Він також зазначив, що перехідні заходи готуються на випадок, якщо переговори затягнуться після 6 червня.

Голова комітету Європарламенту з торгівлі Бернд Ланге назвав це рішення «поганим сигналом для України», додавши, що пошук компромісу може тривати щонайменше до жовтня. За оцінками українського уряду, повернення до довоєнних умов торгівлі може коштувати країні 3,5 млрд євро щорічно. Пільговий режим, запроваджений у 2022 році, охоплював ключові продукти, такі як птиця, пшениця та цукор, значна частина яких експортувалася через країни ЄС до Африки й Азії.

Проти безмитного імпорту виступали фермери в Польщі, Франції й інших європейських країнах, стверджуючи, що дешевий український експорт знижує внутрішні ціни. Польща вже неодноразово порушувала єдині правила ЄС, забороняючи транзит українського зерна до третіх країн через свою територію, що загострило торговельні спори.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Президент підписав закон про скасування застарілих декретів в енергетиці
Президент скасував застарілі декрети 90-х років щодо управління в енергетиці
1 хв на прочитання8 хвилин тому
Інклюзивний пляж в Одесі.
В Одесі урочисто відкрили інклюзивний пляж, але на нього не пускають відвідувачів?
1 хв на прочитаннягодина тому
Екокомітет Ради схвалив програму поводження з радіоактивними відходами
Екокомітет Ради схвалив програму поводження з радіоактивними відходами та євроінтеграційний закон про воду
2 хв на прочитання2 години тому
Фото ілюстративне
Популярні кімнатні рослини, які можуть приносити в дім біди та невдачі
2 хв на прочитання5 годин тому
"Лісове купання": як прогулянки в лісі можуть покращити здоров'я – доведено наукою
1 хв на прочитання5 годин тому
Гороскоп для всіх знаків зодіаку на 2 липня 2025 року
7 хв на прочитання6 годин тому
Нові правила для лісу: Кабмін ухвалив суперечливі зміни щодо вирубок
2 хв на прочитання7 годин тому
Відкрито купальний сезон на найбільшому озері в Україні
2 хв на прочитання8 годин тому