Догори
Дати відгук

ЄС частково заборонив експорт пластикового сміття до країн, що розвиваються

Із 1 січня 2021 року у країнах Європейського союзу почала діяти заборона на відправку до країн, що розвиваються, відходів, які не підлягають переробці.

1 хв на прочитання13 Січня 2021, 10:56
Поділитись:

Рішення Євросоюзу було прийнято після проведеної в 2019 році конференції, під час якої 187 країн погодилися ввести нові обмеження щодо пластику. Воно  є продовженням дії програми «Європейського зеленого курсу» і «Плану дій ЄС щодо розвитку економіки замкнутого циклу». 

Як пише epochtimes,  відтепер небезпечні відходи та відходи, які важко переробити, із 27 країн Євросоюзу більше не будуть відправляти до країн, які не є членами Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD). А експорт безпечних відходів до цих країн буде відбуватися тільки відповідно до викладеними імпортерами умовами.

«Ці нові правила ясно показують, що ми в Європейському союзі несемо відповідальність за відходи, які виробляємо. Це важлива віха в боротьбі із забрудненням пластиком, переході до економіки замкнутого циклу та досягненні цілей Європейського зеленого курсу», — говорить комісар із питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюс Сінкевічюс.

Як повідомляє Deutsche Welle, у минулому році «Євросоюз експортував 1,5 мільйона тонн пластикових відходів, в основному до Туреччини і таких азіатських країн, як Малайзія та Індонезія». Ці країни не завжди здатні впоратися з величезними поставками сміття, у якому містяться різні небезпечні складові.

Відомо, що Молдова повністю заборонила продаж пластикових пакетів і одноразового посуду.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко