Догори
Дати відгук

Молдова повністю заборонила продаж пластикових пакетів і одноразового посуду

За використання та продаж пластикових пакетів і посуду передбачений штраф.

2 хв на прочитання12 Січня 2021, 09:38
Image by randy7 from Pixabay Image by randy7 from Pixabay
Поділитись:

Проблему пластику можна довго обговорювати та вирішувати теоретично, а можна підійти до неї з практичної точки зору. Так, поки українці все ще продовжують користуватися та продукувати пластикову продукцію, сусідня Молдова повністю заборонила продаж пакетів і одноразового посуду із пластику.

Як повідомив Національний Інспекторат поліції, за порушення поправок до закону про внутрішню торгівлю, які вступили в силу з 1 січня 2021 року, громадянам і підприємствам загрожують штрафи, передає  ecotown.

Наразі торгові точки зобов'язані відмовитися від найтонших пластикових пакетів, товщиною менше 15 мікрон, знову ж за винятком тих, що використовуються як упаковка.

Також із 1 січня цього року набрали чинності санкції за використання та реалізацію одноразових пластикових тарілок, склянок, столових приладів, а також паличок, за винятком біорозкладних товарів.

За використання та продаж пластикових пакетів і посуду передбачений штраф від 3000 до 4500 леїв (4910–7366 грн) для фізичних осіб і від 6000 до 12 000 леїв (9821–19 642 грн) — для юридичних.

Відомо, що з 1 січня 2019 року під заборону потрапили «товсті» пакети, товщиною 50 мікрон і більше (використовувані замість сумок), з 1 січня 2020 року — тонкі, товщиною менше 50 мікрон (типу «майок»), за винятком випадків, якщо вони використовуються для упаковки.

Реформа у використанні пластикових пакетів розпочалася у  2016 році, коли  в Закон «Про внутрішню торгівлю» була внесена заборона на використання та реалізацію пластикових пакетів. Перехід від звичайних поліетиленових пакетів до інших упаковок і сумок — біорозкладних, паперових, тканинних — проходив у торгових точках країни поетапно.

Нагадаємо, що на Волині чоловіки влаштували в гаражі майстерню з переробки пластику (відео). 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко