Догори
Дати відгук

Японія долучиться до зеленого відновлення України

Уряд затвердив створення Української частини Українсько-японського спільного комітету з імплементації спільного кредитування.

2 хв на прочитання01 Січня 2025, 13:59
ФОТО: ілюстративне ФОТО: ілюстративне
Поділитись:

Японія долучиться до зеленого відновлення України. Київ приєднався до Механізму спільного кредитування Японії Joint Crediting Mechanism (JCM). Метою програми є досягнення скорочення викидів парникових газів шляхом впровадження провідних світових технологій для декарбонізації різних секторів економіки через інвестиції японських організацій.

Стартовий меморандум країни уклали ще рік тому. А тепер уряд затвердив створення Української частини Українсько-японського спільного комітету щодо імплементації механізму спільного кредитування. Наступним кроком стане затвердження складу цього комітету та його положення. Комітет створюється для координації зусиль, спрямованих на посилення двостороннього співробітництва у сфері боротьби зі зміною клімату. Зі свого боку Японія вже виконала всі підготовчі дії для запуску співпраці.

JCM дозволяє японським організаціям інвестувати у проекти декарбонізації в країнах-партнерах. Скорочені викиди парникових газів, отримані внаслідок реалізації таких проектів, зараховуються частково як внесок Японії у досягнення її власних цілей зі скорочення викидів, а частково – країні, де проект було реалізовано.

За словами Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Світлани Гринчук, для України це означає доступ до японських технологій – одних із найкращих у світі – та гарантовані інвестиції для "зеленого" відновлення. Це стане суттєвою підтримкою у подоланні наслідків російської збройної агресії.

«Це рішення важливе для досягнення наших кліматичних цілей за допомогою інструментів спільного кредитування. Японія – перспективний партнер на цьому шляху. Через спільне кредитування ми зможемо залучати японські технології та інноваційні розробки для зменшення викидів парникових газів. Це і виконання Рамкової Конвенції ООН про зміну клімату та Паризької угоди, і “зелене” відновлення України за найновішими практиками», - зазначила Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Нові правила надання житлових субсидій в Україні
В Україні змінюється система надання житлових субсидій у 2025 році
1 хв на прочитання5 годин тому
ФОТО: У Каліфорнії горіла найбільша у світі акумуляторна електростанція / Bloomberg
На великій акумуляторній електростанції у Каліфорнії спалахнула пожежа
1 хв на прочитанняВчора
ФОТО: ілюстративне
Завдання влади щодо "гігавату генерації" торік виконано лише на 20%
1 хв на прочитанняВчора
ФОТО: ілюстративне
Україна через дії агресора торік втратила понад 9 ГВт електроенергії
1 хв на прочитання17 Січня 2025
Галущенко у парламентській залі озвучив прогноз щодо тарифів на елетроенергію
1 хв на прочитання17 Січня 2025
За пів року банки профінансували проєкти з енергонезалежності на 10,5 млрд грн
1 хв на прочитання17 Січня 2025
Комітет ВР з енергетики підтримав закупівлю обладнання для добудови Хмельницької АЕС
1 хв на прочитання16 Січня 2025
Американська торговельна палата виступила проти підвищення залізничних тарифів Укрзалізниці
1 хв на прочитання16 Січня 2025
Більше з GreenPost