Приблизно третина людей, які мають мігрень, відзначають, що зміни погодних умов спричинюють напад. Про це розповіла лікар-невропатолог Світлана Кабульнікова.
Вона говорить, що наразі немає чітко встановленого та вивченого механізму, який пояснює виникнення головного болю під впливом метеофакторів. Але через опитування та спостереження було помічено, що біль голови може виникнути внаслідок зміни погодних умов, таких як:
Невропатолог розповідає, що навіть сонячний день може бути тригером мігрені. Лікар наводить результати одного дослідження з Австрії, яке встановило, що вплив сонячного світла понад три години на день збільшував імовірність мігренозного нападу. В іншому дослідженні, проведеному в Канаді, вивчали вплив вітру. Було помічено, що частина людей мала напад за день до сильного вітру (в той період атмосферний тиск падав), а інша частина — на наступний день, розповідає Світлана Кабульнікова.
Невропатолог пояснює, що оскільки не у всіх людей із мігренню погодні умови є тригерами нападу, очевидно, що саме поєднання декількох різних тригерів є більш вагомим, ніж власне зміни погоди. Найчастіше це стрес, недосипання та нерегулярне харчування.
«Дуже часто пацієнтів лякає те, що в них болить голова перед тим, як, наприклад, буде падати дощ. Вони пов'язують це найчастіше зі старінням. Але якщо вам усього 20? У будь-якому віці зовсім немає причин хвилюватися. До віку і старіння це не має жодного відношення. Просто у вас є відомий тригерний фактор мігрені», — запевняє Світлана Кабульнікова.
Невропатолог рекомендує тим, у кого зміна погоди є тригером головного болю, уникати впливу всіх інших факторів — тоді ймовірність нападу буде нижчою.
Також ми розповідали, коли не варто приймати таблетки від головного болю.