Які страви не слід поєднувати на новорічному столі
Аби свято було в задоволення, не варто поєднувати в стравах різні види білка - припустимо, рибу і м'ясо. Також можна відмовитися від багатоскладникових салатів.
Новорічна вечеря - це серйозне навантаження на підшлункову залозу. Про це незадовго до свят починають нагадувати дієтологи, нутриціологи і гастроентерологи.
Аби свято було в задоволення, не варто поєднувати в стравах різні види білка - припустимо, рибу і м'ясо. Також можна відмовитися від багатоскладникових салатів.
Є думка, що не можна змішувати білок з вуглеводом, наприклад, картопля з куркою. Але це помилка. Потрібно просто дотримуватися кількох умов:
Картопля повинна бути приготована напередодні. Її потрібно варити в мундирі або запікати і подавати на стіл холодної, попередньо окропивши яблучним або бальзамічним оцтом. Тоді резистентний крохмаль не даватиме викид інсуліну, знизиться глікемічний індекс інсуліну.
Ще одна популярна закуска - бутерброди з ікрою. Краще використовувати безглютеновий хліб, таке поєднання буде корисніше для організму і розкриє всі кращі властивості ікри.
Ікра сама по собі корисна, але дуже важливо правильно підібрати продукти, які складуть їй компанію. Хліб повинен бути безглютеновий і злегка підсушений. Не менш смачні і корисні хлібці з висівок. Вершкове масло повинно бути тільки від перевірених виробників і не містити трансжирів - це дуже корисний продукт, виключати його з раціону не можна.
При дотриманні таких рекомендацій бутерброди з ікрою наситять організм корисними жирними кислотами і білком.
До слова, про корисність супів та інших перших страв ми зазвичай чуємо від старшого покоління. Все це йде з минулого, коли їсти не було нічого. Тож чи насправді такий корисний суп і чи є він обов’язковим у раціоні людини, яка хоче правильно харчуватися — пояснює дієтолог Катерина Павлова.
За словами лікарки, насправді супи, борщі — не обов’язковий елемент здорового харчування. Раніше супи були в пошані. Якщо вдавалося знайти якусь кістку і щось з неї виварити, це був уже бенкет. Але, за словами експерта, ми живемо в часи надмірного споживання, а не нестачі продуктів.