Гастроентерологи розповіли про те, які молочні та інші продукти корисні для здоров’я печінки. Важливо знати, що цей орган виконує роль фільтра, тому настільки важливо стежити за його здоров’ям. Забезпечити це допоможе правильне і здорове харчування, інформує Ukr.Media.
Молочні продукти, вживання яких треба обмежити
Вершкове масло
Зі свого раціону харчування рекомендується виключити вершкове масло, яке належить до молочних продуктів. Річ у тім, що воно є справжнім концентратом молочного жиру. Вживати його можна хіба що у маленьких кількостях. Наприклад, можна іноді намазати маслом шматочок хліба.
Вершки та сметана
Щодо вершків зі сметаною, то краще обмежити їх вживання. Річ у тім, що вони занадто жирні. Якщо захоплюватися ними, то на користь це не піде.
Лікарі зазначили, що молочна продукція вкрай корисна для здоров’я органу. Вона допомагає йому працювати краще.
Корисні молочні продукти
Йогурт з кефіром
Йогурт з кефіром здатні нормалізувати мікрофлору кишківника, що є важливим для нормального травлення. Сир містить у собі кальцій і багато інших корисних речовин. Його вживають навіть ті, хто дотримується здорового харчування.
Кисле молоко
Щодо кислого молока, то воно буде корисним для тих, хто страждає через гепатит та інші захворювання органу.
З названих продуктів можна готувати всілякі запіканки, супи з кашами, заправки для салатів або вживати їх у якості самостійних страв.
Корисною буде вівсянка з кефіром або йогуртом. Вона виводить небезпечний холестерин і покращує травлення, а також позитивно впливає на роботу печінки.
Які ще продукти корисні для здоров’я печінки
Крім молочних продуктів, є й інша корисна їжа для здоров’я органу:
Мед
У першу чергу слід відзначити мед. Якщо немає алергії на продукти бджільництва, то свій день варто починати саме з ложки цього смаколика. Ще краще робити теплий напій — на склянку чистої фільтрованої води додавати чайну ложку без гірки і насолоджуватися смачним напоєм.
Рослинні олії
Рослинні олії, але у міру, також підуть на користь. Особливо це стосується оливкової. Якщо є можливість, варто замінити звичну соняшникову на неї.
Якщо є проблеми з жовчним міхуром і печінкою, то перед вживанням олій необхідно проконсультуватися з фахівцем.
М’ясо
М’ясо також буде корисним. Але тут є «але». До цього продукту слід ставитися розбірливо. Так, корисним буде дієтичне біле м’ясо курки та індички, можна додати у раціон харчування телятину — це джерела білка, а також незамінних амінокислот.
Риба
Риба має бути у меню хоча б кілька разів на тиждень. Корисними будуть морська і нежирна риба — це джерело кальцію, фосфору, білка, жирної кислоти Омега-3 та інших корисних речовин. Омега-3 важлива не лише для здоров’я печінки, але й для серця, мозку та судин.
Гречка
Гречка є однією з найкорисніших каш. Варто звернути увагу на не пропарений зелений варіант. Саме такий вид буде більш корисним. Річ у тім, що у пропареній набагато менше корисних речовин. Гречка допомагає скинути зайві кілограми, упорядковує травлення і є корисною не лише для печінки, але й для шлунку, кишківника та інших органів.
Помаранчеві фрукти і овочі
Помаранчеві фрукти з овочами підуть на користь організму і позитивно вплинуть на роботу органу. Це джерела антиоксидантів, вітаміну А та інших корисних речовин. Тож варто додати у свій раціон харчування моркву, гарбуз та інші.
Сухофрукти та інші продукти
Крім того, корисними будуть сухофрукти, особливо курага і чорнослив, зелень, мигдаль, кедр, волоські горіхи, ламінарія, білокачанна і цвітна капуста.