Догори
Дати відгук

Як зрозуміти що щитовидка дала збій: п'ять ознак

Щитовидна залоза регулює обмінні процеси практично у всіх клітинах організму.

2 хв на прочитання21 Травня 2023, 06:50
Поділитись:

Як повідомляють, майже кожна третя доросла людина має більш менш виражене порушення в роботі щитовидної залози – органу у формі метелика, розташованого нижче гортані. Тим часом для здоров'я дуже важливо, щоб заліза працювала безперешкодно, оскільки вона регулює обмінні процеси практично у всіх клітинах організму.

Наслідками її порушень стає ціла низка патологічних станів, що включають проблеми погіршення зовнішнього вигляду, ожиріння, негативні зміни когнітивних функцій, формування аденоми (пухлини) гіпофіза, анемії, розлади шлунково-кишкового тракту та інші. 

Ознаки, які говорять про те, що щитовидна залоза перестала працювати належним чином, було названо німецькими медиками у публікації видання Focus.

 Набряк шиї, зоб. Щитовидці може заважати нормально працювати недостатнє надходження до організму йоду, оскільки цей мікроелемент входить до складу хімічної формули її гормонів. У спробах отримати його заліза починає діяти активніше, намагаючись вивудити якнайбільше потрібної їй речовини з крові – це сприяє її збільшенню. Визначити набряклу щитовидну залозу можна візуально, дивлячись на шию людини, коли вона ковтає. Також набряк нижньої частини шиї дозволяє відчути одяг, який сприймається як здавлюючий, дуже некомфортний. 

Втома, дратівливість.

Захворювання щитовидної залози можуть помітно впливати на рівень енергії та настрої. Недостатня функція сприяє тому, що люди почуваються втомленими, млявими, відчувають явну нестачу енергії. Концентрація уваги, працездатність слабшають, серцебиття сповільнюється, зменшується лібідо. Також може розвинутись депресія. Надактивна щитовидна залоза веде до порушень сну, нервозності, дратівливості. Частішими стають епізоди сильного занепокоєння, перепадів настрою. Може відчуватися прискорене серцебиття. 

Озноб, пітливість.

Припиняючи працювати належним чином, щитовидка може змінити регуляцію температури тіла. При її недостатній функції виникає схильність до підвищеної мерзлякуватості, ознобу. Гіперфункція має протилежний ефект: люди важко переносять спеку, пітніють навіть при помірно теплій температурі.

 Вага. Збільшення ваги, попри помірні порції, може бути пов'язані з ослабленням активності залози: вона виробляє недостатньо гормонів, що уповільнює метаболізм. Гіперактивна залоза сприяє схудненню, навіть якщо харчування не змінюється.

Запор чи діарея.
Гормони залози впливають діяльність кишечника, викликаючи його уповільнену чи прискорену роботу. Запор та здуття часто виникають у разі недостатньої функції. Болі в животі та діарея можуть вказувати на її надмірну активність.  

Відомо, ддорова печінка - це основа довголіття: дієтологиня далла прості поради на кожен день.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Як працює система торгівлі квотами на викиди
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
2 хв на прочитання45 хвилин тому
ФОТО: ілюстративпе
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
1 хв на прочитаннягодина тому
Зображення згенеровано ШІ
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитання2 години тому
ФОТО: лінія електропередач / Укрінформ
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитання3 години тому
Вже всьоме за рік: вражаючі кадри виверження вулкана в Ісландії (ВІДЕО)
1 хв на прочитання3 години тому
В Україна почала дешевшати морква: чого чекати на свята?
1 хв на прочитання4 години тому
Якщо залишилися зайві бетонні блоки: креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання9 годин тому
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання10 годин тому