Догори
Дати відгук

Як захистити шкіру рук у морози: радить косметолог

Більш схильна до старіння та появи сухості, ніж шкіра обличчя.

6 хв на прочитання21 Лютого 2025, 23:50
Фото: «Здорові люди» Фото: «Здорові люди»
Поділитись:

Морозне повітря та вітер надворі взимку, сухе повітря в приміщенні, вплив побутової хімії, часте миття з милом і використання антисептиків не найкраще позначаються на стані шкіри рук. Річ у тім, що шкіра в області зап’ясть дуже тонка, в ній мало сальних залоз, що створюють захисну плівку, яка захищає від втрати вологи. Як урятувати шкіру рук узимку та зменшити агресивну дію факторів зовнішнього середовища, розповіла лікар-косметолог, дерматовенеролог Юлія Баранова.

Чому взимку шкірі рук погано?

Від впливу холодного повітря та різких перепадів температури страждають капіляри. Це призводить до того, що порушується кровопостачання та живлення шкіри. В результаті шкіра стає в'ялою, сухою, починає лущитися, знижується її тонус.

Окрім цього використання пральних порошків, засобів для миття посуду й іншої побутової хімії, що містять велику кількість поверхнево-активних речовин, а також часте миття рук із милом або обробка антисептиком, руйнують водно-ліпідну мантію шкіри, що призводить до зневоднення шкіри.

На шкірі зап’ясть менше сальних залоз, тонша підшкірна жирова клітковина. Через це вона більш схильна до старіння та появи сухості, ніж шкіра обличчя. Крім того, ми постійно випробовуємо її на міцність миттям у гарячій воді з милом, обробкою антибактеріальними гелями та серветками зі спиртом, а в холодну пору року ще й впливом вітру та морозу. Як результат — і без того малі запаси води виснажуються, гідроліпідна мантія порушується, шкіра стає чутливою та сухою.

Щоби шкіра рук якомога довше залишалася ніжною, м'якою та оксамитовою, слід дотримуватись певних правил догляду. Найголовніше — виконувати їх регулярно та щодня.

1. Пам'ятаємо про рукавички

Виходячи на вулицю взимку, обов'язково слід сховати руки від морозу та вітру. З цим завданням добре справляються теплі рукавиці або рукавички.

Якщо у вас усе-таки завмерли руки, то вдома не варто відразу вмикати гарячу воду й намагатися таким чином зігріти пальці. Це може спричинити подразнення, а різкий перепад температури погано позначається на стані шкіри та судин. Вимити руки можна й під ледь теплою чи прохолодною водою. Або зігрітися, а потім помити руки.

Затіяли вдома прибирання — надягайте гумові господарські рукавички. Вони захистять від впливу агресивних речовин, які містяться у побутовій хімії. Причому це правило діє навіть у тому випадку, якщо ви вирішили, наприклад, лише помити посуд чи протерти дзеркало у ванній кімнаті.

2. Регулярно наносимо крем

Після кожного миття рук слід наносити крем. Вибирайте ті косметичні засоби, у складі яких міститься гліцерин, жирні насичені олії (наприклад, карите чи оливкова) та вітаміни. Гарний ефект дає крем із рослинними добавками (ромашки, олійного екстракту череди й іншими). Природні компоненти мають відновлювальну дію.

Важкий за текстурою крем залиште на нічний догляд. Удень віддавайте перевагу легшим засобам. До нього можна додати пару крапель улюбленої косметичної олії, наприклад, кокосової. Також в аптеках можна знайти крем-рукавички, які витримують від 5 до 20 змивань, відновлюючи гідроліпідну мантію. Те, що на вулиці крем замерзає, — це міф. Перед виходом на вулицю дійсно не варто наносити крем на руки й обличчя. Він має встигнути вбратися. Крем, що не вбереться, може сприяти обвітрюванню: волога випаровується, охолоджуючи і висушуючи поверхню шкіри. Але ніякого замерзання на поверхні шкіри немає, оскільки вона має плюсову температуру.

Наносячи крем, обов'язково масажуйте руки — це покращує кровообіг і посилює вплив корисних компонентів.

У приміщенні через опалювальні прилади шкіра рук також стає сухою. В цьому випадку на допомогу прийде зволожувальний крем.

3. Використовуємо скраб і живимо шкіру

У мороз шкіра рук обвітрюється, стає грубою й починає лущитись. Для кращого видалення ороговілого шару краще використовувати скраб. Після скрабування покращується кровопостачання, шкіра краще збагачується корисними речовинами, добре вбирається крем. Аби ваші руки були доглянутими та красивими, достатньо користуватися скрабом двічі на тиждень. Наносити слід на вологу шкіру масажувальними рухами. Масажувати потрібно приблизно 5 хвилин, після чого скраб змивається теплою водою й наноситься живильний крем.

Обов'язковою умовою взимку є живлення шкіри рук — наприклад, за допомогою ванн із різними оліями, вітамінами А і Е. Або можна зробити маску для шкіри рук. Вона насичує суху шкіру поживними речовинами в кілька разів ефективнішою за креми. Маску слід наносити на шкіру рук хвилин на 20 та змити теплою водою. Після завершення процедури наноситься зволожуючий крем. Використовувати можна не тільки вже готові засоби, придбані в магазинах або аптеках, а й натуральні інгредієнти — наприклад, оливкову олію.

4. Правильно обробляємо антисептиком

Після того як вимили руки з милом, їх слід ретельно просушити, а потім наносити антисептик для обробки. На вологу шкіру антисептики не наносяться. Це дуже важливо.

Якщо на руках проявляються сліди подразнення, і ви не хочете зайвий раз мити руки водою й обробляти антисептиком, можна обрати лише обробку спиртовим засобом. Чистий спирт сушить, але не подразнює шкіру. Потім слід нанести зволожувальний крем.

Процедури для шкіри рук у косметологів та в салонах краси

Парафінотерапія шкіри рук. Ця процедура допоможе зняти роздратування, почервоніння, залікувати ранки та мікротріщини на шкірі рук.

Мезотерапія та біоревіталізація шкіри рук. Шкіра зап’ястків чудово реагує на таку турботу: результат більш виражений порівняно з аналогічними процедурами на шкірі обличчя. Буквально кілька сеансів допоможуть у зимовий час зберегти молодість та красу зап’ястків.

Процедури для шкіри рук у домашніх умовах

Тепла ванна з ромашкою має гарний протизапальний і заспокійливий ефект. Залийте 1 столову ложку подрібнених квіток ромашки 1 л окропу. Настоюйте 20-25 хв. Отриманий відвар остудіть до комфортної температури. Опустіть руки у настій на 15-20 хв. Після процедури потрібно промокнути руки рушником і змастити їх живильним кремом.

Тепле олійне обгортання допоможе реанімувати шкіру рук у зимовий час, а також зволожить і наситить. Для цього використовуються різні натуральні рослинні олії (кокосова, рицинова, олія какао та зародків пшениці), які можна змішувати чи чергувати. Вибрані олії потрібно підігріти в емальованому посуді до комфортної температури. Потім два шматочки м'якої тканини необхідно змочити в отриманій суміші й обернути ними руки. Тримати такий компрес слід трохи більше 30 хв.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.