Вітамін D представлений ринку у різних формах. Для здорової дорослої людини форма випуску не має значення. Найпоширеніші форми випуску — олійний і водний розчин, таблетки або капсули. Кожна з цих форм має свої плюси та мінуси. Про них розповідає «Досвідчений фармацевт».
Водний розчин
+ Плюс цієї форми — швидка засвоюваність. Він легко всмоктується й одразу починає працювати, не порушуючи функції травлення. Ефект прийому водного розчину зберігається вдвічі довше.
- Мінус — містить у складі більше консервантів, стабілізаторів, ароматизаторів. Наприклад, бензиловий спирт, який при взаємодії з аскорбіновою кислотою перетворюється на потужний канцероген бензол. Або анісовий стабілізатор, який є найсильнішим алергеном.
Олійний розчин
+ Жиророзчинна форма сама собою ближча до людського організму. Натуральний, гіпоалергенний. Має нейтральний смак і запах, добре сприймається дітьми та дорослими. Не містить спирту й алергенних компонентів.
- Мінус — повільніше засвоюється і накопичується в організмі. Протипоказаний при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок, жовчного міхура та ферментної недостатності. Протипоказаний недоношеним дітям.
Обидві ці форми можуть бути незручними через те, що режим дозування не є точним.
Таблетки
+ Безумовно, головним плюсом є точне дозування, зручність прийому. Таблетки можна взяти з собою, випити за кермом, особливо зручна форма, що диспергується, яка не вимагає запивання.
- Мінуси — висока ціна, низька швидкість всмоктування.
Капсули
Найрідкісніша форма випуску. Їхня оболонка добре розчиняється в шлунковому соку, активна речовина всмоктується більшою мірою, ніж у таблеток.
+ Підходить для людей, які не можуть ковтати тверді таблетки. Як правило, мають максимальне дозування вітаміну D, це дозволяє приймати препарат 1 раз на кілька днів.
- Мінус — висока ціна, великий розмір капсули, протипоказаний маленьким дітям.
Дозування вітаміну D підбирає лікар.
Також ми розповідали, як без аналізів побачити дефіцити вітамінів і мікроелементів: радить фармацевт.