Догори
Дати відгук

Як вберегтися під час ожеледиці — радять рятувальники

Будьте обачними, обирайте правильне взуття, не поспішайте та бережіть себе.

2 хв на прочитання10 Грудня 2021, 09:04
Фото:
Слово і Діло Фото: Слово і Діло
Поділитись:

ДСНС підготувала прості рекомендації, як уберегтися від травм у період ожеледиці. Аби зберегти здоров'я та життя, варто прислухатися.

✅ Носіть відповідне взуття з протектором для кращого зчеплення з поверхнею землі. Фахівці також радять взуття з підошвою з мікропористої чи іншої м’якої основи та без високих підборів.

✅ Літнім людям варто використовувати палиці або хоча б одну палицю для кращої стійкості.

✅ Прогулянки для вагітних жінок в ожеледицю без супроводу небезпечні. Також не варто без потреби виходити на вулицю, якщо ви захворіли або відчуваєте слабкість.

✅ Придбайте льодоступи та надягайте їх на підошви та підбори вашого взуття. Або зробіть подібний захист власноруч: наклейте двосторонню липку стрічку на суху підошву і каблук (хрест-навхрест або східцем) і перед виходом натріть її піском.

✅ Йдучи по слизькій поверхні, балансуйте руками. Краще не тримати їх у кишенях, а також не нести сумки в руках. Оптимальний варіант у такому випадку — рюкзак.

✅ Обходьте металеві кришки люків, адже вони, як правило, вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріпленими та перевертатися, що також дуже небезпечно.

✅ Тримайтеся якомога далі від будинків — ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже небезпечними є бурульки, які намерзають на дахах будинків.

✅ Будьте особливо уважні, коли переходите дорогу під час снігопаду та в ожеледицю. Пам'ятайте, що за умов ожеледиці значно збільшується гальмівний шлях автотранспорту.

✅ Не поспішайте та не робіть великих кроків, оскільки так зменшується стійкість і збільшується ймовірність послизнутись.

ℹ️ Якщо ви впали та через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, помітили пухлини на м’яких тканинах — терміново зверніться до лікаря у травмпункті.

Нагадаємо, що в Україну ідуть чотири штами грипу: зокрема, «пташиний» і важкий «свинячий».

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я