Догори
Дати відгук

Як у різних країнах новорічним ялинкам дарують друге життя

Наприклад, у Німеччині зі стовбура різдвяної ялинки можна зробити спеціальний ніж для вершкового масла.

2 хв на прочитання04 Січня 2021, 16:17
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

Папір, ножі, паливо та меблі — це не повний перелік тих предметів, на які може перетворитися новорічна ялинка у країнах Європи після завершення свят. GreenPost пропонує своїм читачам підбірку про друге життя вічнозеленої красуні у різних країнах.

У Швеції хвойні дерева після завершення різдвяних і новорічних свят доставляють до котелень. Там деревця спалюють. Отриманої енергії вистачає, щоб обігріти 10 % будівель усієї країни.

У Норвегії та Данії сосни та ялинки з радістю приймають меблеві фабрики та перетворюють на зручні предмети домашнього вжитку.

Австрія віддає перевагу паливним брекетам, зробленим із святкових дерев. 

У Німеччині зі стовбурів ялинок  виготовляють спеціальні ножі для вершкового масла та м'якого сиру. 

Але найбільше речей виробляють із новорічних красунь у США. Це папір, наповнювач для котячого туалету, компост для рослин у міських парках т навіть компоненти для деяких ліків.

До слова, в Україні на ранок Різдва та Нового Року мегаполіси завалені понівеченими соснами та ялинками, які викинули лише тому, що вони не мали попиту та не принесли власникам прибутків. На прибирання такого святкового сміття також витрачають свої ресурси комунальні служби. Адже вже непотрібні новорічні красуні заважають пішоходам і водіям.

Викинута на сміттєзвалище чи у прибудинковий смітник ялинка або сосна починає розкладатися та утворювати метан, який провокує появу в атмосфері озонових дір. Крім того, її карбоновий слід — 16 кілограмів вуглекислого газу. 

Як ми писали раніше, в Одесі старі ялинки міняють на цукерки. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.