- Головна
- Новини
- Еко
- Тварини & рослини
- Як у покинутій Прип’яті хазяйнують лосі (фото та відео)
Як у покинутій Прип’яті хазяйнують лосі (фото та відео)
Тварини почуваються на покинутих територіях впевнено та мають вдосталь їжі
Цього року восени у відселеній Прип’яті та поруч із самою Чорнобильською АЕС усе частіше почали бачити лосів. Фото та відео користувачі розмістили на своїх сторінках у Facebook.
Сергій Домашевський натрапив на кількох лосів-самців біля ставка-охолоджувача прямісенько під стінами Чорнобильської АЕС.
П’ять тварин неспішно рухалися вздовж берега. Деякі долали водну перешкоду вплав. До людей близько не підходили, але чоловікові вдалося їх зафільмувати здалеку.
Великого лося здибав і член Громадської Ради Державного агентства України з управління зоною відчуження Ярослав Ємельяненко.
Чоловік помітив лося у самому центрі покинутого міста - на площі Леніна. Зараз ця місцевість геть поросла травою та деревами. Тварини почувають себе у таких місцях, наче вдома й задоволено ласують невеликими гілками й пожовклим листям.
Спочатку лось не звертав жодної уваги на людей і ходив поза спиною Ємельяненка, хрумкаючи листя. Зрештою його зацікавив оператор із мобільним телефоном і лось пішов прямо на камеру. Шкоди людям він не завдав. Як пояснюють науковці та робітники, які працюють у ЧЗВ, у покинутому місті лосі та інші великі тварини звикли до ситуативної присутності людей. Вони не відчувають від туристів і співробітників небезпеку. Радше їх цікавлять незнайомі запахи та звуки, на які вони йдуть.
До слова, лосів-самців днями помітили біля відселеного у 80-х роках минулого сторіччя села Розсоха у Чорнобильській зоні відчуження. Лось вийшов на колись заасфальтовану автомобільну дорогу, бо його привабили людські голоси та незнайомі звуки.