Як пофарбувати яйця натуральними продуктами — дієві лайфхаки
Фарбування яєць натуральними продуктами набуває все більшої популярності.
Останніми роками, незважаючи на величезний вибір пасхального декору, все більше сучасних господинь замість штучних барвників та «хімії» для приготування крашанок обирають натуральні продукти. Адже існує безліч овочів, фруктів, приправ, напоїв, які здатні забарвити шкаралупу. Більшість з них є на кухні кожної господині.
Корисні поради щодо фарбування натуральними продуктами
1. Для фарбування натуральними продуктами бажано брати тільки білі яйця.
2. Маркування на шкаралупі — не перешкода, вона сходить під час теплової обробки.
3. Для того, щоб готові крашанки виглядали ефектніше, рекомендується відполірувати їх соняшниковою олією для блиску.
4. Перед фарбуванням важливо подбати про посуд: підійдуть тільки скляні ємності для витримування яйця в концентраті або металеві для приготування відвару. Ємності навіть з такого матеріалу можуть «тонуватися», але з часом пігмент зійде. А ось емальована каструля вже ніколи не буде як раніше після, наприклад, куркуми, цибулевого або бурякового концентрату.
5. Відомо, що на Великдень існує чудовий звичай — битись яйцями. Щоб шкаралупа не тріснула, і всім дісталася ціла, міцна крашанка для забави, необхідно додати під час фарбування сіль. Крім того, не бажано класти в гарячу або киплячу воду холодні яйця, краще дістати їх завчасно з холодильника і нагріти до кімнатної температури.
1. Морква
Щоб отримати світло-помаранчеві крашанки, можна використовувати моркву, а точніше її сік. Для цього слід приготувати свіжовичавлений сік і за бажанням додати ложку куркуми для більш насиченого відтінку. Попередньо зварені яйця слід опустити в сік на 5−6 годин. Щоб колір взявся краще, потрібно легенько потерти яйце старою щіткою перед процедурою.
2. Цибулеве лушпиння
Відомо, що цибулиння надає яйцям яскраво-червоного або темно-помаранчевого відтінку. Це залежить від насиченості відвару. Фарбування лушпинням вважається одним з найпростіших і найпопулярніших способів, оскільки овоч є на прилавках увесь рік. Крім цього, лушпиння можна поєднувати із зеленкою для отримання мармурового ефекту. Також можна робити унікальні візерунки і малюнки.
3. Червонокачанна капуста
Щоб отримати ніжно-блакитний або ніжно-бузковий колір шкаралупи, варто спробувати червону капусту. Для цього підійде як відвар, так і сік. У кожному з варіантів необхідно попередньо зварити яйця круто, а потім замочити на 3−5 годин в концентраті. Цікаво, що якщо залишити яйця на ніч, вийде глибокий небесно-блакитний відтінок, не менш яскравий, ніж після штучного барвника.
4. Буряк
Ніжно-рожевий, карміново-червоний і бордовмй колір крашанки зможуть отримати завдяки відвару або соку буряка. Головне — витримати достатню кількість часу і не забувати перевіряти колір. Потрібно ретельно промити буряки, довести до кипіння, варити 30−35 хвилин. Далі зменшити вогонь, покласти у відвар сіль та опустити яйця. Варити слід при повільному кипінні до 12 хвилин. Готовий буряк потрібно дістати з відвару. Яйця бажано залишити у відварі, доки вони повністю не охолонуть. На завершення можна відполірувати крашанки соняшниковою олією.
5. Шпинат
Жмут шпинату слід залити літром води, довести до кипіння і варити ще 4−5 хвилин. Після цього необхідно зняти з вогню, дати рідині трохи охолонути, покласти до неї свіжозварені круто яйця і залишити на 6 годин. Крашанки вийдуть ніжно-зеленого, трохи м’ятного відтінку і стануть справжньою прикрасою на великодньому столі.
6. Куркума
Якщо ви вирішите використати для фарбування куркуму, зможете отримати симпатичний золотисто-жовтий колір. Для більш рівномірного відтінку рекомендують використовувати оцет і витримувати в барвнику не менше 4 годин.
7. Паприка
Червоний мелений перець стане в пригоді, якщо вдома раптом не виявилося цибулі. Цікаво, що колір крашанки після лушпиння і паприки майже ідентичний. Столову ложку паприки слід залити літром води і варити при повільному кипінні 5−7 хвилин. Далі потрібно остудити розчин, додати ложку оцту і покласти варені яйця на 20−40 хвилин. Готові яйця бажано протерти серветкою. Повинно вийти швидко, ефективно і дуже красиво.