Взимку на наше волосся впливають одночасно декілька факторів, такі як мороз та дуже сухе повітря в перегрітих приміщеннях. Мало хто може підозрювати, що навіть носіння тісної шапки може пошкодити волосся, а саме механічно. Ваше волосся може також страждати під час зимового відпочинку в горах, де поєднання морозу і сильного гірського сонця може за декілька днів змінити волосся так, що і не впізнаєш. Як доглядати за волоссям взимку пише life.liga.net .
У холодну пору звертайте увагу на волосся та шкіру голови. Правильний догляд, шапка та достатнє вживання вітамінів допоможуть захистити волосся від ламкості, сухості та випадіння. Як доглядати за волоссям взимку, розповіла перукарка та стилістка зачісок Міла Лановенко.
Жодна пов’язка для голови не врятує волосся та шкіру від дощу, снігу та холодного сухого вітру.
"Коли ви на вулиці, капіляри на шкірі голови звужуються. Цей стрес для волосся призведе до випадіння. Саме тому шапки взимку потрібна", – пояснює Міла.
Але як же бути з електризацією волосся, яке прилипає до шапки? Статика виникає, коли сухе волосся контактує з тканиною. Щоб ця проблема вас не турбувала, подбайте про зволоження волосся.
"Рекомендую жирний крем для волосся. Він зволожить його і виконає роль термозахисту під час сушіння феном", – радить перукарка.
Окрім крему, є спеціальні спреї проти статики на олійній основі. Вона допомагає зволожити волосся та надає приємний блиск.
Звертайте увагу на матеріал, з якого пошита шапка. Шерсть, бавовна та інші грубі тканини можуть спричинити посічення кінчиків у людей з кучерявим волоссям.
Аби така проблема не виникала, купуйте шапки з підкладкою з атласу чи шовку. Це можна зробити і власноруч, використавши старий шовковий шарф чи блузу.
Шапка не врятує усю довжину волосся. Проте сухий вітер, сніг та дощ можуть заплутати кінчики волосся та призвести до їх ламкості та посіченості.
"Ховайте волосся у куртку. Це може виглядати непривабливо, проте посічене волосся – також не про красу. Якщо довжина дозволяє, заплетіть косичку та сховайте волосся під шарф чи куртку", – радить Міла.
Подбайте про свої кінчики волосся. У цьому допоможе олія для волосся. Але вона має бути не аптечна, не для шкіри і тим паче не для їжі.
"В олії для волосся є екстракт, а не рослинна олія у чистому вигляді. Тому касторова, оливкова чи кокосова олії не підійдуть для волосся, лише пересушать його", – пояснює експертка.
Уникайте олій вартістю менше 100 грн. Зазвичай вони за консистенцією схожі на воду, а у складі містять шкідливі силікони, які погано впливануть на кінчики волосся.
Зимою волосся потребує зволоження та живлення. Це можна робити за допомогою салонного чи домашнього догляду.
У цьому допоможуть правильно підібрані косметичні засоби. База – шампунь. Він призначений для очищення волосся та шкіри голови від бруду, олії та засобів для укладки.
На вибір шампуню впливає не так тип волосся, як шкіри голови. Якщо шкіра жирна, а кінчики волосся сухі, слід вибрати шампунь, який найкраще підходить для жирної шкіри голови, і поєднати його зі зволожувальним засобом для сухих кінчиків.
Існує два типи шкіри: суха та жирна.
Коли шкіра голови суха, свербить або лущиться, вибір правильного шампуню може стати вашим першим захисним засобом від дискомфорту. Тому експерти бьюті-ресурсу Byrdie радять дотримуватись таких правил:
Уникайте шампунів для зміцнення та об’єму волосся. Ці засоби можуть позбавити шкіру голови необхідної вологи.
Віддайте перевагу шампуням, на яких написано "зволоження", "розгладження" або "для гарних локонів". Вони сприяють утриманню вологи, що корисно для сухої шкіри.
Якщо шкіра лущиться та свербить, зверніть увагу на спеціальні шампуні для сухої шкіри, які мають у складі ментол та чайне дерево. Ці інгредієнти також сприяють зволоженню.
Уникайте шампунів, що містять сульфати, які сушать і волосся, і шкіру голови.
Якщо шкіра жирна:
Уникайте засобів, які зволожують, розгладжують або ті, які корисні для кучерявого волосся. Вони, як правило, дають занадто багато вологи.
Обирайте шампуні на яких вказано "для об’єму", "посилення" або "збалансування". Ці продукти не зволожують і ефективніше видаляють надлишки жиру.
Приділіть додатковий час, наносячи шампунь масажними рухами на шкіру голови. Це допоможе розщепити олію і добре промити шкіру.
Після миття голови уникайте кондиціонера на шкіру. Наность його на кінчики волосся та до середини волосин.
Волосся та шкіра голови потребують спецзасобів, як і шкіра обличчя чи рук. Коли в холодну пору волосся під шапкою, шкіра голови пітніє, наші залози виділяють піт і жир, у результаті голова швидше забруднюється.
Тому можете придбати скраб для шкіри голови.
"Скраби та пілінги краще очищують шкіру та зволожують її. Тільки зловживати ними не треба – можете пошкодити шкіру. Оптимально використовувати скраб раз на тиждень", – радить Міла.
Чоловікам теж варто користуватися скрабом для голови, адже їхня шкіра також лущиться через перепад температури.
Також після кожного миття має бути бальзам та кондиціонер. Раз на тиждень варто використовувати маску.
Перукарка пояснює, що маски та шампуні розкривають кутикулу волосся, щоб ретельно очистити волосся та проникнути глибоко, насичуючи та зволожуючи його.
Кондиціонер згладжує верхній шар волосся. Він надає йому м’якості та блиску. Бальзам живить волосся та надає йому еластичності. Вони слугують для закриття кутикули після користування шампунем.
Фен взимку – не ворог, а помічник. Вихід на вулицю з вологим волоссям та шкірою голови призведе до переохолодження, головного болю та перетворення волосся в бурульки.
Перш ніж приступити до сушіння, подбайте про термозахист. Ним може стати як крем для волосся, так і спрей на водній чи спиртовій основі.
Міла радить взимку уникати термозахисту на спиртовій основі. Адже вони можуть електризувати волосся, коли ми знімаємо шапку.
Розподіливши термозахист по всій довжині волосся, можна починати сушити, дотримуючись правил з мінімальною шкодою високої температури для волосся:
Якщо фен – помічник, то вирівнювачі та плойки – шкідники. Вони мають високу температуру і при контакті з волоссям шкодять його структурі. Термозахист у такому разі не допоможе. Замініть вирівнювач на фен та круглу щітку. Вони допоможуть вирівняти волосся, надати необхідного об’єму або навіть завити.
До слова, вчені пояснили, чому сивина в 30 років це — нормально.