Догори
Дати відгук

Вчені пояснили, чому сивина в 30 років це — нормально

Вчені з’ясували, що у здорової людини у 50–55 років понад половини волосся має бути сивим.

2 хв на прочитання24 Грудня 2020, 12:10
Поділитись:

Американські вчені повідомили, що поява сивого волосся у людей у ​​віці близько 30 років — абсолютно нормальна. Як упевнені вчені, поява сивого волосся в цьому віці свідчить про те, що у людини хороше здоров’я і всі процеси в організмі протікають нормально.

Після тривалих досліджень фахівці з’ясували, що в віці близько 30 років у людини має з’являтися незначна сивина, а у 50–55 років сивого волосся в нормі повинно бути приблизно 50 %. Занадто рання поява сивини може бути спричинена спадковими факторами, а також безліччю інших, в тому числі, порушеннями роботи організму та навіть серйозними хворобами.

Коли ж сивина з’являється з віком, це пов’язано з поступовим підвищенням рівня глутатіону, а також зниженням виробництва пігментів, які надають нашому волоссю кольору. Для їх синтезу якраз і потрібен глутатіон, який є одним з найважливіших в організмі внутрішньоклітинних антиоксидантів. Коли його не вистачає, організм починає старіти. І це абсолютно природний процес, зупинити який наука поки не в змозі. Волосся ж ви завжди можете пофарбувати.

До того ж, стрес, шкідлива їжа, генетика – все це може змусити волосся посивіти. Проте є інші аспекти, які можуть не лише пришвидшити, а й сповільнити втрату кольору волосся, пише The Guardian. Зокрема, куріння та ожиріння теж сприяють передчасному сивінню. Неправильна дієта може заважати здатності організму виробляти меланін у фолікулах волосся, що призводить до сивини. 

Нагадаємо, що лікарка пояснила як і коли вживати вітаміни С і D, амантадин і ремдесивір.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.