Коли з якихось причин не вдалося скористатися звичайними засобами запобігання вагітності чи вони дали збій, можна вдатися до екстреної контрацепції.
Екстрена контрацепція не допоможе, якщо запліднення вже сталося: ці таблетки не провокують самоаборт. Прийняти їх потрібно в перші 72 години після статевого акту, під час якого щось пішло не так — тоді їхня ефективність коливатиметься від 60 до 94 %.
Як часто можна пити препарати для екстреної контрацепції? На це запитання відповіла акушер-гінеколог, лікар ультразвукової діагностики Анастасія Анісімова. Вона не радить зловживати цим
«Екстрена контрацепція на те й екстрена: призначена для незвичайних ситуацій, наприклад, у випадку зґвалтування, якщо порвався презерватив і так далі. Якщо жінка за короткий термін більше двох разів вдавалася до екстреної контрацепції, їй потрібно звернутися до гінеколога, щоб підібрати ефективний метод постійної контрацепції», — говорить лікар.
Анастасія Анісімова наголошує, що після кожного застосування екстреного контрацептиву у жінки збиватиметься менструальний цикл, часто бувають неприємні ефекти: нудота, діарея, кровотеча.
Також ми писали, що робити, якщо екстрена контрацепція — єдиний вихід: медики радять, як вибрати свій із наявних варіантів.