Як батькам підтвердити вакцинацію дитини за кордоном

2 хв на прочитання30 Травня 2022, 15:03

Якщо людина не може підтвердити, що вакцинована, вона вважається не вакцинованою.

Мі­ніс­терс­тво охо­ро­ни здо­ров’я зат­верди­ло п’ять різ­них ти­пів до­ку­мен­тів, які мож­на бра­ти за кор­дон для під­тверджен­ня пла­но­вих щеп­лень. Про це й­деться на Уря­до­во­му пор­та­лі.

«Зараз Міністерство охорони здоров’я затвердило умовно п’ять різних типів документів, які можна з собою брати за кордон, і вони будуть там визнаватися. Мова йде про міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Будь-які щеплення, внесені туди, є легітимними, і за кордоном це є підтвердженням того, що дитина їх отримала. Йдеться про історію розвитку дитини, довідку про щеплення, виписку з амбулаторної карти. Я би радив, щоб батьки, які планують виїзд за кордон, за можливості взяли в сімейного лікаря чи педіатра паперову форму довідки», — наголосив заступник Міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Він також пояснив, що якщо немає змоги зв’язатись із сімейним лікарем, щоб отримати паперове чи електронне підтвердження, то отримання нового щеплення за кордоном є поширеною та безпечною практикою.

«За всіма міжнародними правилами є загальна норма: якщо людина не може підтвердити, що вакцинована, вона рахується як не вакцинована. Тому лише нова вакцинація», — підсумував заступник Міністра охорони здоров’я.

Нагадаємо також, чи можна чоловікам перетнути кордон після завершення 90 днів мобілізації: пояснюють юристи.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: