Ядерні випробування змінювали погоду — вчені

1 хв на прочитання29 Серпня 2021, 12:30

29 серпня світ відзначає Міжнародний день дій проти ядерних випробувань.

 Всього в світі проведено 2 062 випробування ядерної зброї, які мають вісім держав. В Україні також проводили ядерні випробування – в 1972 році у Харківській області та в 1979 році у Донецькій області на шахті «Юнком».

Наразі вчені доводять, що ядерні випробування змінювали погоду. Так, вчені на чолі з Джилом Гаррісом (Giles Harrison) з Університету Редінґа, дослідили, що щоразу, коли радіоактивне забруднення в повітря зростало, на Шетландських островах погіршувалася погода.

«В час випробовувань ядерної зброї місцеві хмари ставали щільнішими, а щоденні опади зростали приблизно на 24%», – повідомили Гаріссон та його колеги. Після закінчення тестувань ці коливання зникали.

Причиною такого негативного впливу на погоду вчені вважають високоенергетичні радіонукліди, які в повітрі іонізувалися в газові частинки та електрично заряджали атмосферу. Навіть крихітні краплі, що утворюють хмари, у такий спосіб отримували додатковий заряд.

Погодні дані з часів Холодної війни доводять: тестування атомної зброї впливає на погодну схему навіть на тих територіях, що віддалені на тисячі кілометрів. Радіоактивне забруднення та зумовлене ним іонізування повітря ущільнювали хмари та посилювали дощі над Європою та іншими регіонами.

Нагадаємо, на ЧАЕС запустили сховище відпрацьованого ядерного палива (ФОТО). 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: