Догори
Дати відгук

Виробники "зеленої" енергетики бояться повторного зниження тарифів нардепами восени

Нібито, це можна зробити через зміни до Податкового Кодексу

2 хв на прочитання21 Липня 2020, 19:58
Поділитись:

Сьогодні Верховна Рада України підтримала в другому читанні проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» (№3658). «За» проголосували 288 нардепів. Законопроєктом передбачена реструктуризація і зниження «зеленого» тарифу, і зміна термінів його дії для інвесторів у ВДЕ.

Українська асоціація відновлюваної енергетики (УАВЕ) наголосила, що жодна з правок, запропонованих УАВЕ, не була врахована у законопроєкті, тому асоціація продовжить роботу щодо їх імплементації восени. Про це повідомляє kosatka.media.

Відповідно до закону, «зелений» тариф має бути знижений на 15% для сонячних електростанцій, на 7,5% для вітроелектростанцій. Зниження для сонячних електростанцій, збудованих до квітня 2013 року складе 47%, і 28% для станцій, збудованих у період з квітня 2013 р. по червень 2015 року.

«Разом з тим, застосування прайскепу для станцій, збудованих до 2015 року спонукатиме інвесторів звертатися до суду. Збитки країни від таких позовів складуть декілька мільярдів гривень», – зазначає голова УАВЕ Олександр Козакевич.

В УАВЕ повідомили, що на засіданні Верховної Ради була проголосована правка, яка не була підтримана профільним комітетом напередодні. А саме правка №1203 Геруса А.М., яка дозволяє зміни податкового законодавства стосовно виробників ВДЕ вже після зниження “зелених” тарифів. Умова щодо гарантій незмінності податкового законодавства була зафіксована у Меморандумі між Урядом та інвесторами у ВДЕ.

«Ми занепокоєні, що вже восени можуть бути внесені зміни до Податкового Кодексу, і що для виробників електроенергії з ВДЕ запровадять новий податок чи акциз. Таким чином, народні депутати можуть добитися ще більшого зниження зеленого тарифу і фактично знищать галузь. Тисячі людей залишаться без роботи. Країна без інвестицій, без довіри міжнародних партнерів і з мільярдними втратами по арбітражних рішеннях» – додав Козакевич.  

Нагадуємо, Рада прийняла законопроєкт про зниження «зелених» тарифів у другому читанні. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Фото: kherson.net.ua
Бджоли можуть врятуватися поряд із сонячними електростанціями
2 хв на прочитання19 Травня 2022
Зникло світло в тих домівках, де воно ще залишалося – Гайдай
1 хв на прочитання18 Травня 2022
Уряд призупинить державне регулювання цін на паливо
1 хв на прочитання18 Травня 2022
Україна може імпортувати газ із LNG-терміналів Греції, Хорватії, Польщі та Литви
2 хв на прочитання17 Травня 2022
Ексміністр екології Остап Семерак прогнозує активний перехід європейців на відновлювальну енергетику
2 хв на прочитання16 Травня 2022
Паливо не продають, заправки зачинилися - Shell пішла з росії
1 хв на прочитання16 Травня 2022
Ніхто у світі не має права погрожувати ядерною зброєю – Тіна Кароль на зустрічі в Японії закликала до миру
2 хв на прочитання16 Травня 2022
Окупанти завдали чергового ракетного удару по Кременчуцькій ТЕЦ
2 хв на прочитання14 Травня 2022