- Головна
- Новини
- Енерго
- Зелена енергетика
- Виробники "зеленої" енергетики бояться повторного зниження тарифів нардепами восени
Виробники "зеленої" енергетики бояться повторного зниження тарифів нардепами восени
Нібито, це можна зробити через зміни до Податкового Кодексу
Сьогодні Верховна Рада України підтримала в другому читанні проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» (№3658). «За» проголосували 288 нардепів. Законопроєктом передбачена реструктуризація і зниження «зеленого» тарифу, і зміна термінів його дії для інвесторів у ВДЕ.
Українська асоціація відновлюваної енергетики (УАВЕ) наголосила, що жодна з правок, запропонованих УАВЕ, не була врахована у законопроєкті, тому асоціація продовжить роботу щодо їх імплементації восени. Про це повідомляє kosatka.media.
Відповідно до закону, «зелений» тариф має бути знижений на 15% для сонячних електростанцій, на 7,5% для вітроелектростанцій. Зниження для сонячних електростанцій, збудованих до квітня 2013 року складе 47%, і 28% для станцій, збудованих у період з квітня 2013 р. по червень 2015 року.
«Разом з тим, застосування прайскепу для станцій, збудованих до 2015 року спонукатиме інвесторів звертатися до суду. Збитки країни від таких позовів складуть декілька мільярдів гривень», – зазначає голова УАВЕ Олександр Козакевич.
В УАВЕ повідомили, що на засіданні Верховної Ради була проголосована правка, яка не була підтримана профільним комітетом напередодні. А саме правка №1203 Геруса А.М., яка дозволяє зміни податкового законодавства стосовно виробників ВДЕ вже після зниження “зелених” тарифів. Умова щодо гарантій незмінності податкового законодавства була зафіксована у Меморандумі між Урядом та інвесторами у ВДЕ.
«Ми занепокоєні, що вже восени можуть бути внесені зміни до Податкового Кодексу, і що для виробників електроенергії з ВДЕ запровадять новий податок чи акциз. Таким чином, народні депутати можуть добитися ще більшого зниження зеленого тарифу і фактично знищать галузь. Тисячі людей залишаться без роботи. Країна без інвестицій, без довіри міжнародних партнерів і з мільярдними втратами по арбітражних рішеннях» – додав Козакевич.
Нагадуємо, Рада прийняла законопроєкт про зниження «зелених» тарифів у другому читанні.