Догори
Дати відгук

Виробники м’ясної продукції вимушені шукати альтернативні шляхи для експорту

Україна відновила експорт свинини та яловичини

2 хв на прочитання11 Травня 2022, 19:57
Поділитись:

Через російську агресію Україна втратила традиційні шляхи експорту своєї продукції морським транспортом, що призвело до необхідності оновлення умов ввезення та транзиту українських товарів через територію ЄС.

Як повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Мінагрополітики, за результатами перемовин з Єврокомісією та країнами-членами ЄС ці умови було оновлено. Зокрема, досягнуто домовленості щодо транзиту української продукції за допомогою паромного сполучення через румунський пункт пропуску Ісакса-Орлівка.

Зокрема узгоджено транзит через ЄС м’яса свинини та яловичини, а також м’ясних та композитних продуктів з них, оброблених відповідно до категорій обробок B-F (відповідно до пункту 1 додатку XXVI до Регламенту (ЄС) № 2020/429).

Оскільки  Україна не авторизована на експорт цих видів товарів до ЄС в частині проходження аудиту країни щодо здоров’я тварин, в якості виключення на час військового стану і деблокади українських портів, дозволено транзит виключно через порти Румунії.

При цьому вантажі мають відповідати таким вимогам:

  • супроводжуватися міжнародним ветеринарним сертифікатом, який вимагається країною-імпортером (країною-призначення);
  • транспортуватися у закритих контейнерах з потужностей походження до країни-імпортера (країни-призначення);
  • оператор ринку має завчасно повідомляти відповідний прикордонний пункт контролю про ввезення таких вантажів шляхом заповнення першої Частини 1 загального документа здоров’я для ввезення (CHED-P) через інформаційну систему ЄС – TRACES NT;
  • ввозитися та вивозитися з території ЄС через схвалені прикордонні пункти контролю.

Раніше повідомляли про  зміну умов експорту та транзиту української продукції тваринного походження автомобільним та залізничним сполученням.

В Мінагрополітики нагадали, що ввезення та транзит до/через ЄС здійснюється виключно через схвалені прикордонні пункти пропуску (BCP) для визначених категорій товарів. На час військового стану до основних додається кілька тимчасові пункти пропуску: для Польщі – Шегені, для Румунії – Ордівка та Вадул-Сірет

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.