- Головна
- Новини
- Енерго
- Зелена енергетика
- Винайдено процес переробки очисток з моркви у «сонячні» батареї
Винайдено процес переробки очисток з моркви у «сонячні» батареї
Органічні люмінесцентні сполуки з фруктів і овочів перетворюють УФ-випромінювання в видиме світло.
Свідомі громадяни залишки овочів і фруктів перетворюють в компост, несвідомі — викидають на сміття. В Україні, переважна більшість селян робить з відходів добрива, просто розкидаючи городом, а от містяни, за окремими випадками, не мають можливості сортувати відходи і викидають у сміттєве відро.
Ситуація має змінитися, адже у світі створено новий флуоресцентний матеріал, виготовлений з відходів фруктів і овочів, який збирає світло і перетворює його в електрику.
Назва розробки - Aureu, винайдена 27-річним інженером Карві Ереном Мейгом з Університету Мапуа в Манілі, передає ecotown. Розробка стала проривом у "зеленій" енергетиці і отримала першу в історії премію "Сталий розвиток" у рамках премії Джеймса Дайсона-2020.
Новий матеріал, виготовлений з перероблених відходів рослинництва, можна буде прикріпити до стін будівель для збору невидимих ультрафіолетових (УФ) променів. Напівпрозорий матеріал піддається формуванню і довговічний, а також бореться з проблемою фруктових і овочевих відходів, які складають майже половину харчових відходів домашніх господарств, згідно з дослідженням 2018 року.
Органічні люмінесцентні сполуки з фруктів і овочів перетворюють УФ-випромінювання в видиме світло, яке передається сонячним панелям.
Органічні люмінесцентні сполуки з фруктів і овочів, такі як морква, є ключем до використання ультрафіолетового світла. Ця інновація також спрямована на вирішення зростаючої проблеми органічних харчових відходів з фруктів і овочів, які складають майже 50% продуктів харчування, що викидаються домашніми господарствами.
Aureus може перетворити будівлі у перенаселених містах у «вертикальні сонячні ферми», компенсуючи брак горизонтального простору.
Відомо, до запуску готовий електричний седан Hyundai Mistra: оцифрований салон та 520 км без підзарядки.