Догори
Дати відгук

Викиди CO₂ в Китаї впали вперше після пандемії коронавірусу — дослідження

Вітрова і сонячна енергія все ще становить лише 15 % від загального обсягу виробництва електроенергії в Китаї.

2 хв на прочитання30 Травня 2024, 00:36
На фотоелектричній електростанції в Іньчуані працівники витирають пил із фотоелектричних панелей після вітряної погоди. Фото: Wang Peng/XinHua/dpa На фотоелектричній електростанції в Іньчуані працівники витирають пил із фотоелектричних панелей після вітряної погоди. Фото: Wang Peng/XinHua/dpa
Поділитись:

Згідно з дослідженням, викиди CO₂ від китайської економіки впали в березні вперше з часів пандемії коронавірусу. У порівнянні з тим же місяцем минулого року викиди скоротилися на 3 %, повідомив автор дослідження Лаурі Міллівірта з фінської дослідницької групи «Центр досліджень енергетики і чистого повітря», посилаючись на аналіз офіційних даних. Про це розповідає Die Zeit.

За перший квартал викиди були вищими, ніж торік. Однак це пов'язано переважно з тим, що порівняльні місяці січень і лютий 2022 року все ще характеризувалися слабкою економічною активністю внаслідок пандемії коронавірусу, сказав Міллівірта.

Згідно з аналізом, викиди CO₂ в Китаї, можливо, торік досягли піку й можуть продовжувати падати надалі. Основною причиною цього є розширення використання відновлюваних джерел енергії, яке супроводжувалося різким падінням обсягів будівництва в березні.

Згідно з дослідженням, березень — це «перший місяць, який дає чітке уявлення про тенденції викидів після відновлення (після пандемії)». Хоча це лише місячні дані, вони відповідають минулорічним прогнозам і виявляють важливі тенденції.

В енергетичному секторі весь приріст попиту в Китаї був покритий за рахунок розширення відновлюваних джерел енергії. Незважаючи на зростання споживання енергії, викиди CO₂ залишаються стабільними, зазначають дослідники. Частка електромобілів стрімко зростає, що зменшує попит на нафту.

Згідно з даними, викиди в сталеливарній промисловості в березні впали на 8 %, а у виробництві цементу — на 22 %. Такий розвиток подій відображає кризу в китайській будівельній галузі, йдеться в дослідженні.

Що стосується відновлюваних джерел енергії, автор дослідження Міллівірта відзначив 40-відсоткове зростання сонячних і вітрових електростанцій. Значна частка цих потужностей припадає на малі сонячні електростанції, які набувають усе більшого значення в Китаї. Однак розширення електромереж усе частіше викликає проблеми. Вітрова і сонячна енергія все ще становить лише 15 % від загального обсягу виробництва електроенергії в Китаї.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.