Пʼятниця, 10 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Використання допінгу залежить від ідеалу тіла – дослідження

2 хв на прочитання02 Лютого 2020, 13:44 93
Поділитись:
02.02.2020 | Дмитро Шинкарук

Фітнес-допінг все ще поширений, незважаючи на відомі ризики. Дослідники Гетеборзького університету та Університету Ліннея провели етнографічне дослідження, щоб зрозуміти процеси, за допомогою яких людина вживає або не вживає допінг.

Дослідження розкриває процеси, за допомогою яких люди в тренажерних залах та фітнес-культурах стають або не стають "фітнес-доперами". Емпіричний матеріал складається з інтерв'ю, спостережень та досліджень інтернет-спільнот. Вчені стежили за користувачами під час тренувань та відвідували вдома, щоб ознайомитись із повсякденним життям.

«Нас цікавило, як людина стає фітнес-допером, що змушує їх припиняти вживання допінгових препаратів, значення гендеру та те, як вживання допінгу відображається на проблемах зі здоров'ям та які несприятливі наслідки несе», - зазначив Томас Йохансон, професор дитячих та юнацьких досліджень Університету Гетеборга.

Раніше дослідження показали, що 4-5% відсотків відвідувачів фітнес-центрів використовують допінгові препарати.

«Суб'єкти нашого дослідження в основному використовували допінг-агенти, такі як анаболо-андрогенні стероїди та гормони росту, а також такі речовини, як інсулін та ефедрин. На додаток до цього для боротьби з побічними ефектами використовуються різні лікарські засоби», -зазначив Йохансон.

Image by Gentle07 from Pixabay

Існують фізичні та психологічні несприятливі наслідки допінгу, включаючи підвищену дратівливість, депресію, втрату волосся та порушення функції нирок. То чому люди використовують допінг-агенти, незважаючи на відомі ризики?

«Люди використовують допінгові препарати, щоб тією чи іншою мірою змінити організм. Це може бути нарощування м’язів. Щоб отримати тіло, яке ми асоціюємо з маскулінністю. Але це також може допомагати спалювати жир, щоб відповідати ідеалам тіла та ідеалам краси. Деякі інші мотиви - змагатися з бодібілдингу чи фітнесу, або стати частиною субкультурної тренажерної спільноти”, - зазначив Йохансон.

Крім того, дослідник зазначив, що чоловіки і жінки використовують різні допінгові засоби, оскільки вони впливають на організм по-різному. Деякі допінг-препарати мають андрогенну дію. Це включає ріст волосся на обличчі та тілі, погрубшання голосу та нарощування м’язів. Через це жінки часто використовують інші види допінгу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.