Догори
Дати відгук

«Викликає занепокоєння»: науковці вперше в історії зняли на відео зіткнення гігантської акули з кораблем

Невідомо, як почувається акула.

3 хв на прочитання31 Липня 2024, 08:24
На спині акули залишилися видимі сліди. Фото: Big Fish Lab, Університет штату Орегон На спині акули залишилися видимі сліди. Фото: Big Fish Lab, Університет штату Орегон
Поділитись:

Гігантська акула зіткнулася з кораблем біля узбережжя графства Керрі (Ірландія). Цей момент уперше в історії зняли на відео американські й ірландські науковці, розповідає IFLScience (IFLS).

Відео показує, як тварини реагують на травматичну взаємодію з людською морською діяльністю.

7-метрова акула, що грілася, отримала удар кілем човна відразу за спинним плавником, що призвело до «поведінки польоту» і різкої зміни темпераменту.

Подія сталася приблизно через шість годин після того, як автори дослідження встановили на акулу камеру, яка автоматично від'єднувалася через певний проміжок часу. Витягнувши пристрій і переглянувши запис, дослідники помітили, що перші шість годин акула харчувалася біля поверхні на мілководді в прибережних водах. Однак потім тварина раптово «зробила великий і швидкий рух, щоб ухилитися», пишуть автори дослідження.

«За секунду великий кіль човна розрізав спину акули, відразу за спинним плавцем, і акула впала у воду», — продовжують вони.

Коментуючи інцидент у своїй заяві, автор дослідження Тейлор Чаппел пояснив, що «акулу вдарили під час годування на поверхні води, і вона негайно попливла на морське дно в більш глибокі, відкриті води, що різко контрастує з її поведінкою до удару».

Хоча після зіткнення акула залишила на спині сліди фарби і червоне садно, на відео не видно кровотечі чи відкритих ран. Незважаючи на це, тварина різко знизила рівень своєї активності і не поверталася на мілководдя і не відновлювала харчування протягом решти 7,5 годин запису, іноді здавалося, що вона відпочиває на морському дні.

Оскільки пристрій припинив зйомку і звільнився від акули, дослідники не мають жодного уявлення про те, чи повернулася тварина до своєї попередньої поведінки і чи зазнала вона якихось довгострокових наслідків. Проте Чаппел каже, що тривожна реакція акули «демонструє ризик і вплив ударів суден, а також необхідність ужиття заходів для зменшення цього ризику».

Друга за розміром риба у світі — після китових акул — пелагічна акула є видом, що перебуває під загрозою зникнення в усьому світі, хоча її чисельність у водах навколо Ірландії, схоже, зростає. Щоб допомогти захистити цей вид, у графстві Керрі було створено новий Національний морський парк.

За іронією долі, саме тут сталося зіткнення, й автори дослідження прагнуть підкреслити, що природоохоронні досягнення в регіоні можуть вплинути на морську діяльність, вимагаючи більшої обережності при навігації через заповідник.

«Зі збільшенням кількості спостережень у регіоні та по всій Ірландії, ...] дуже ймовірно, що взаємодія між акулами та суднами продовжуватиме зростати в міру відновлення популяції», — пишуть вони.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото: 4 центр рекрутингу Сил територіальної оборони Збройних сил України
Альтернатива мобілізації є: поради рекрутера
10 хв на прочитання2 години тому
Дівчина та хлопці. Зображення створено ШІ
Кількість не головне: як численні сексуальні партнери впливають на жіноче здоров’я
3 хв на прочитання8 годин тому
Хрумкий салат з кабачків: швидкий рецепт маринованої закуски
Салат з кабачків за 5 хвилин: ідеальна літня закуска, що смакує щодня
2 хв на прочитанняВчора
Крадіжка підйомника для людей з інвалідністю у Чернівцях: жінці загрожує в'язниця
У Чернівцях жінку підозрюють у викраденні сходового підйомника для людей з інвалідністю
1 хв на прочитанняВчора
Президент скасував застарілі декрети 90-х років щодо управління в енергетиці
1 хв на прочитанняВчора
В Одесі урочисто відкрили інклюзивний пляж, але на нього не пускають відвідувачів?
1 хв на прочитанняВчора
Екокомітет Ради схвалив програму поводження з радіоактивними відходами та євроінтеграційний закон про воду
2 хв на прочитанняВчора
В Україні з 1 липня знято заборону на вилов раків, які правила діють для рибалок
2 хв на прочитанняВчора