Всесвітній день боротьби з дитячою працею: неймовірні факти про експлуатацію дітей
Щодня він працює по 8-12 годин за $2.
За оцінками її експертів, 1,5 млрд людей живуть в країнах, охоплених конфліктами, ще близько 200 млн – в зонах стихійних лих, третина з них – діти. Якщо говорити про географію – це Азія, Африка та Латинська Америка.
У багатьох країнах діти ніколи не знали і не дізнаються, що таке шасливе дитинство, а замість навчання в школі збирають бавовну, какао, добувають золото, шиють одяг, працюють на шахтах і будівництвах, або й того гірше – стають жертвами сексуальної експлуатації, наркоторгівлі, беруть участь у збройних конфліктах. Це загрожує втратою не тільки здоров’я, а й життя.
Зона конфлікту на Донбасі, де бойовики використовують дітей як секс-рабів і “живий щит”. Про це ще два роки тому повідомив у звіті Держдеп США. За його даними, у лавах бойовиків воюють діти від 12 до 17 років. Існує навіть дитячий батальйон імені Георгія Побідоносця.
Понад 2 млн дітей у Гані та Кот-д’Івуарі працюють в небезпечних умовах, вирощуючи какао – основний інгредієнт у шоколаді.
У Мексиці працюють 2,48 млн дітей та підлітків, з яких 2,22 млн виконують незаконну роботу. При цьому 40% недостатньо дорослі, щоб працювати на законних підставах, а 60% залучені в діяльність, яка вважається небезпечною для їхнього здоров’я.
Щорічні тайфуни викликають повені і зсуви, які підживлюють злидні на Філіппінах і змушують людей переходити від сільського господарства до видобутку золота. Хлопчик Арчі з 11 років працює на золотій копальні, щоб допомогти своїй родині вижити. Він тягає мішки з рудою вагою майже 45 кг – більше, ніж власна вага. Щодня він працює по 8-12 годин за $2.
Міжнародна організація праці показала важку працю дітей у Гімалаях. Ці хлопчики щодня тягають каміння на собі, використовуючи саморобні джгути з мотузки та палиці, прикріплені до голів та спин. Вони змушені працювати, бо їхні сім’ї потрапили в рабство через борги.
Дитяча праця у КНДР – явище обов’язкове. Вкрай важкою працею зайняті понад 5 млн дітей у віці до 14 років. Наприкінці 2016 року британське видання Mirror опублікувало відео, як північнокорейських школярів із бідних сімей замість навчання змушують безкоштовно по 10 годин на день працювати на ремонті залізничних колій.
Джерела: fakty.com.ua, radiosvoboda.org.
До слова, у Києві офіцер Генштабу ЗСУ вчинив стрілянину у спальному районі.