Догори
Дати відгук

Всесвітній день боротьби проти астми й алергії: який зв’язок між цими захворюваннями

Як запобігти астмі та діагностувати алергію

3 хв на прочитання29 Травня 2021, 14:01
Всесвітній день боротьби проти астми й алергії: який зв’язок між цими захворюваннями Всесвітній день боротьби проти астми й алергії: який зв’язок між цими захворюваннями
Поділитись:

Астма та алергія – зовсім різні захворювання, проте ВООЗ об’єднала їх у своїй ініціативі заснувати Всесвітній день боротьби проти астми і алергії. Річ у тім, що бронхіальна астма (хронічне запалення дихальних шляхів) часто пов’язана з алергією. Серед списку найбільш поширених причин бронхіальної астми перше місце займають алергени. Алергічний риніт або атопічний дерматит у 3-5 разів підвищую ризик захворіти на бронхіальну астму. І навпаки: бронхіальна астма може спровокувати алергію на певні подразники.

Для зниження ризиків бронхіальної астми лікарі радять обмежити контакт із хімікатами (якщо не можна повністю відмовитись від побутової хімії, то краще користуватися гумовими рукавичками і маскою). Потрібно також дбати про чистоту в домі – регулярно прибирати та провітрювати приміщення, стежити за рівнем сухості повітря в домі, за потреби зволожувати та фільтрувати повітря.

Що ж стосується власне алергії, то її прояви часто приймають за симптоми власних захворювань. Як же визначити, що це саме алергія? Про це GreenPost розповіла Марина Борисюк, кандидат медичних наук, алерголог.

Вона нагадує, що алергія може проявлятись як на шкірі, так і на слизовій оболонці та вражати дихальну систему. Найчастіше алергію плутають із ГРВІ – коли напровесні з’являється нежить, сльозяться очі, дере в горлі, може бути сухий кашель. Зазвичай це алергія на березу. При алергії з носа «тече вода» (рясна прозора рідина), сверблять очі, чхання частіше, ніж при ГРВІ, і головне – не підвищується температура. Алергія може затягуватися на 2-3 тижні залежно від того, скільки цвіте береза, скільки розкриваються бруньки.

«Людина починає приймати противірусні препарати або навіть антибіотики, як зараз люблять, але полегшення не настає, – розповідає Марина Борисюк. – Можна прийняти антигістамінну пігулку – вона не зробить гірше, а якщо це алергія, то відразу настане полегшення».

Алергійні висипи теж можна відрізнити від інших проблем зі шкірою, пояснює алерголог. Хоча той же атопічний дерматит лікують як алергологи, так і дерматологи. Але якщо є свербіж, то проблема не дерматологічна, а алергологічна. Є ще одна ознака: у 95% випадків алергійні висипи парні, тобто якщо подразнення з’являється на одній руці/щоці/половині тулуба, то з’являється й на другій.

«Тут трохи важче діагностувати без додаткових аналізів, але зазвичай є провокуючий фактор – людина може згадати, що напередодні поїла екзотичних фруктів, морепродуктів тощо», – розповідає Марина Борисюк.

Також ми розповідали про особливості вакцинації при алергії.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Зображення згенеровано ШІ
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитання19 хвилин тому
ФОТО: лінія електропередач / Укрінформ
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитаннягодина тому
Гріндавік. Зображення згенеровано ШІ
Вже всьоме за рік: вражаючі кадри виверження вулкана в Ісландії (ВІДЕО)
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: ілюстративне
В Україна почала дешевшати морква: чого чекати на свята?
1 хв на прочитання2 години тому
Якщо залишилися зайві бетонні блоки: креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання7 годин тому
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання8 годин тому
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитанняВчора
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитанняВчора