- Головна
- Новини
- Еко
- Тварини & рослини
- Включно з бабками й ґедзями: майже чверть усіх прісноводних тварин перебуває під загрозою зникнення — дослідження
Включно з бабками й ґедзями: майже чверть усіх прісноводних тварин перебуває під загрозою зникнення — дослідження
Із 1500 року зникло 178 видів тварин, 89 з яких вважаються вимерлими.
Дослідницька група під керівництвом Міжнародного союзу охорони природи (МСОП) проаналізувала дані про близько 23 500 видів, занесених до Червоної книги МСОП, і опублікувала результати в журналі Nature. Результати показують, що близько 24 % усіх прісноводних тварин перебувають під загрозою зникнення. Про це розповідає Die Zeit.
Прісна вода є середовищем існування близько 10 % усіх видів тварин. Водойми включають річки, озера, карстові й інші джерела, а також оази. Тут мешкають риби, ракоподібні та бабки. Досі прісноводні тварини рідко ставали об'єктом досліджень біорізноманіття.
Тепер дослідницька група під керівництвом Кетрін Сайєр із МСОП оцінила ризик вимирання прісноводних тварин і проаналізувала причини цього. Група головоногих ракоподібних, до якої належать краби, раки та креветки, перебуває під найбільшою загрозою зникнення. 30 % усіх пов'язаних з ними видів перебувають під загрозою зникнення. У випадку прісноводних риб — 26 %, а у випадку одонатів — бабок і ґедзів — 16 %.
Забруднення довкілля є причиною загрози для 54 % видів, що перебувають під загрозою зникнення. 39 % видів постраждали від дамб і водозабору, а 37 % — від змін у землекористуванні та пов'язаних з ними наслідків, таких як сільське господарство. Інвазивні види та хвороби становлять загрозу для 28 % видів. Згідно з даними, деякі види перебувають під загрозою з кількох причин одночасно. Наприклад, деякі види риб страждають як від надмірного вилову, так і від дамб, які перекривають шляхи міграції.
Дослідження також показало, що з 1500 року зникло 178 видів тварин, 89 з яких вважаються вимерлими, причому достеменно відомо, що вони вимерли. 11 видів зараз існують лише в неволі. На думку дослідників, існує нагальна потреба вжити заходів для запобігання подальшим втратам видів. Відсутність даних про стан і розподіл прісноводного біорізноманіття більше не може слугувати виправданням бездіяльності, зазначає дослідницька група.
Більше новин читайте на GreenPost.