Догори
Дати відгук

Вітрова і сонячна енергія в ЄС за обсягом виробництва обігнали енергію з викопних джерел

1:0 на користь зеленої економіки. У Євросоюзі енергія з відновлювальних джерел переважила за обсягами енергію з викопних вуглеводнів.

3 хв на прочитання02 Серпня 2024, 16:28
Фото Shutterstock Фото Shutterstock
Поділитись:

У Євросоюзі за перше півріччя поточного року з вітру і сонячного світла вперше вироблено більше електроенергії, ніж з викопного палива. Частка цих двох видів відновлювальних джерел “зеленої” енергії в енергобалансі зросла до 30%. Тим часом, частка енергії, отриманої з використанням викопного палива, склала 27%. Такі результати аналізу наводить аналітичний центр Ember.

Решта 43% енергетичної генерації блоку припадає на гідроенергетику, атомну енергетику та інші джерела. Зокрема, вітрова та сонячна енергетика вже випередили викопні види палива в 13 країнах-членах ЄС. Аце майже половина усіх держав блоку. Про такі результати звітували в Австрії, Бельгії, Данії, Фінляндії, Франції, Німеччині, Угорщині, Литві та Люксембурзі, Португалії, Іспанії, Нідерландах та Швеції. Разом ці країни забезпечують 70% загального попиту на електроенергію в ЄС, а решта 30% розподілені між 14 державами.

Обнадійлива динаміка. Адже ще 5 років тому лише 4 країни з 27 виробляли більше електроенергії з вітру та сонця, ніж з викопних видів палива. На них припадало лише 20% попиту на електроенергію в блоці.

У Бельгії, Німеччині, Угорщині та Нідерландах у першій половині 2024 року вперше вітро- та геліогенерація виробили більше енергії, аніж викопне паливо.

75% падіння виробництва викопного палива в ЄС за цей час припадає на 5 країн. Це Бельгія, Франція, Німеччина, Італія та Іспанія. У Німеччині спостерігалося найбільше падіння через скорочення вугільної генерації більш ніж на 25%.

Інші країни також досягли значних успіхів у відновлюваній енергетиці за останні 6 місяців. У травні більше ніж половина електроенергії в Іспанії вперше в історії була вироблена з енергії вітру та сонця. Того ж місяця Польща подолала поріг у третину електроенергії, виробленої з використанням ВДЕ. А Угорщина встановила рекорди з виробництва сонячної енергії у квітні, травні та червні цього року.

"Зі зростанням вітрової та сонячної енергетики роль енергії з викопного палива звужується. Ми спостерігаємо історичну зміну в енергетичному секторі, і вона відбувається швидко", – прокоментував Ember аналітик Кріс Росслоу.

Виробництво електроенергії з викопних видів палива з початку року впало на 17%. Цьому не завадило навіть відновлення попиту після кризи цін на газ. Продовження активного розвитку вітрової та сонячної енергетики в ЄС випередило це відновлення.

Кріс Росслоу впевнений, що якщо країни-члени ЄС зможуть зберегти темпи розвитку вітрової та сонячної енергетики, задані у 2023 році, то свобода від викопних джерел енергії дійсно почне ставати реальністю.

На думку аналітиків, для підтримки темпів такого переходу до електроенергетики необхідна цілеспрямована політика. Вона має усуватиме бар’єри на шляху інтеграції вітрової та сонячної енергетики, включаючи вдосконалення електромережі по всій Європі.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Image by Mimzy from Pixabay
40 гривень за літр: автогаз в Україні до кінця року може істотно подорожчати - експерт
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: ілюстративне
Укренерго сьогодні не планує відключення світла
1 хв на прочитання4 години тому
Фото: Міненерго
Україна закликає МАГАТЕ вжити заходів для припинення атак на цивільну енергетичну інфраструктуру та звільнення ЗАЕС
1 хв на прочитанняВчора
Зустрічі YES у Києві.
Україна випереджає багато країн Європи за часткою безвуглецевої енергетики — Галущенко
1 хв на прочитання15 Вересня 2024
Гаага першою у світі заборонила рекламу, повʼязану з викопним паливом
1 хв на прочитання14 Вересня 2024
Допомога українському енергосектору залишається пріоритетом у роботі ПРООН
1 хв на прочитання14 Вересня 2024
Спостерігачі МАГАТЕ почали моніторинг на високовольтних електропідстанціях Укренерго
1 хв на прочитання14 Вересня 2024
Укренерго не прогнозує відключення світла у суботу
1 хв на прочитання14 Вересня 2024
Більше з GreenPost