Вітаміни для покращення зору: список корисних продуктів
Також вони можуть бути використані для уповільнення прогресування захворювань сітківки.
Безумовно, найбільш повноцінним джерелом вітамінів і мікроелементів є біологічно активні добавки. Вони прості у застосуванні, кожна капсула або таблетка містить необхідну концентрацію сполук, причому такі добавки добре засвоюються.
Але для отримання максимальної користі при профілактиці офтальмологічних захворювань слід приділити особливу увагу раціону харчування. Офтальмологи склали список продуктів, які містять необхідні вітаміни для очей. Регулярне використання цих продуктів у щоденному раціоні може сприяти покращенню зору. Також вони можуть бути використані для уповільнення прогресування захворювань сітківки.
Яйця. Жовток яйця — це універсальне джерело зеаксантину, лютеїну та цинку — мікроелементів, що сприяють збереженню здоров'я сітківки. Одне з'їдене на день яйце, наприклад, на сніданок, принесе незаперечну користь людям, які страждають на короткозорість або далекозорість.
Мигдаль і фісташки. Завдяки високому вмісту вітаміну Е мигдаль може пригнічувати процес дегенерації жовтої плями (область найбільшої гостроти зору на сітківці ока). Одна жменя цих горіхів містить половину денної дози вітаміну Е, що рекомендується.
Мигдаль можна замінити фісташками, які містять велику кількість вітамінів групи В та вітаміну Е, необхідних для здоров'я очей.
З усіх видів горіхів саме фісташки містять найбільшу концентрацію лютеїну та зеаксантину, без яких неможливе нормальне функціонування зорової системи.
Риби жирних сортів. У лососі, осетрових сортах, тунці, скумбрії, жирному оселедці, форелі та сардині є дуже багато Омега-3 жирних кислот, особливо двох найважливіших: DHA та EPA. Вживання цих кислот сприятливо позначаються на сітківці та слизовій оболонці ока.
Проведені дослідження свідчать, що дефіцит DHA в організмі людини призводить до розвитку синдрому «сухого ока», який починає проявлятися у вигляді відчуття «піску в очах».
Лосось є найкориснішою рибою, оскільки містить велику кількість жирних Омега-3 кислот і вітаміну D, який має захисну для судин властивість при віковій макулодистрофії.
Помідори. Помідори містять лікопін, який пригнічує механізми дегенерації жовтої плями (область найбільшої гостроти зору на сітківці ока). Дегенерація жовтої плями часто призводить до втрати зору у людей похилого віку. Крім того, помідори багаті на вітамін С, який сприяє підтримці в нормальному стані кровопостачання органів зору та захисту очей від зайвої дії ультрафіолету.
Чорниця. У чорниці міститься велика кількість антиоксидантів, тому вона входить у топ найнеобхідніших продуктів для підтримки зору. Чорниця багата на вітаміни С, А і цинк, який потрібен для стабілізації будови зорового нерва та зниження ішемії сітківки.
Шпинат. 100 г шпинату містить 20 мг лютеїну та зеаксантину, які сприяють захисту ока від виникнення макулярної дегенерації та катаракти, покращенню сутінкового зору.
Також ми розповідали про глибокий чорний: природний спосіб усунення проблем із зором.