Догори
Дати відгук

Глибокий чорний: природний спосіб усунення проблем із зором

Якщо психіка розслаблена, то ніщо не може втомити очі.

4 хв на прочитання16 Січня 2023, 07:32
Поділитись:

Короткозорість стає справжнім бичем офісних працівників. Більшість людей воліють окуляри, контактні лінзи чи операцію. Однак є й інші способи відновити зір, і якщо у вас з'явилася мета бачити світ чітко без будь-яких милиць для очей, можна спробувати методику Бейтса, пропонує топ-блогер Brenik.

Цей метод, заснований на повному розслабленні очей, не визнаний офіційною наукою, проте безліч послідовників, школи та курси, засновані на техніках Бейтса, а також реальні випадки швидкого покращення зору, дають методу право на існування, а людям, які погано бачать, — шанс забути про окуляри та контактні лінзи.

1920 року відомий американський офтальмолог Вільям Гораціо Бейтс розробив власну теорію щодо причин погіршення зору. На його думку, головна причина поганого зору полягає в психічній напрузі, коли людина сама напружує очі у спробі щось роздивитися.

Бейтс стверджував, що нормальне око ніколи не напружується, щоб побачити певну точку в просторі, і якщо не може розглянути її, просто переміщається на іншу.

Як і інші органи чуття, око має працювати без зусиль.

Якщо людині треба роздивитися щось поблизу чи вдалині, м'язи ока мимоволі стискаються, змінюючи форму очного яблука. При цьому зусилля, які докладають м'язи ока, не є навантаженням, на відміну тих моментів, коли людина напружується, щоб побачити щось. У такому разі очі починають втомлюватися, і зір псується.

Немає напруги — немає проблем

Виходячи з теорії Бейтса, природний спосіб усунення проблем із зором — розслаблення очей. Потрібно відучити себе напружувати очі й дозволити зовнішнім м'язам працювати на автоматі. Бейтсом і його послідовниками було розроблено кілька методик і вправ, які допомагають упоратися з прогресуючою аномалією рефракції очей (короткозорість, далекозорість) і покращити зір.

Фізичне розслаблення

Фізична та психічна напруга тісно пов'язані між собою, так що неможливо розслабитися психічно, не звертаючи увагу на тіло, і навпаки. Очільник Чиказької школи психосоматики Ф. Александер стверджував, що більшість захворювань зумовлені напругою. Цей лікар застосовував один цікавий спосіб розслаблення: промовляння своїх бажань.

Людина сідає на стілець або лягає, як їй зручно, і починає повторювати: «Я хочу, щоб м'язи шиї повністю розслабилися» й інші фрази, спрямовані на розслаблення.

Крім цього способу, є багато технік розслаблення, наприклад, представляти теплу енергію, що повільно заповнює тіло з ніг до голови, та інші медитативні практики.

Навчитися розслабляти своє тіло дуже важливо, але коли йдеться про очі, все не так просто. Бейтс вважав, що м'язи очей можуть розслабитися лише у темряві, тому придумав спеціальну методику — пальмінг.

Техніка пальмінгу

Суть методу полягає в тому, що людина складає долоні чашею, після чого вони накладаються на очі, перекриваючи доступ світла.

Головне, щоб людина в цей час почувалася комфортно — долоні не тиснули на очі, лікті і плечі не втомлювалися, шия не напружувалася.

Цю вправу Бейтс запозичив із трактатів з йоги, з розділів, присвячених медитації та розслабленню.

Регулярне виконання цієї вправи допомагає розслабити очі, зняти напругу з м'язів, усунути неприємні відчуття після робочого дня за комп'ютером і привчити очі до природного способу роботи.

Проте пальмінг включає як фізичний бік, так і психічні способи, наприклад, спогади.

Спогади як спосіб розслаблення

Те, про що ви думаєте в процесі розслаблення, має велике значення, оскільки психіка та фізичне тіло нерозривно пов'язані між собою.

В ідеалі, в процесі пальмінгу людина повинна бачити під повіками оксамитовий, глибокий чорний колір, проте цього важко домагаються люди з порушеною рефракцією. Вони бачать різнокольорові кружечки, смужки та хмарки — наслідки напруги.

Одним зі способів побачити глибокий чорний колір, а значить, повністю розслабити очі та зняти психічну напругу, є спогад. Під час вправ ви можете згадати будь-що, що має насичений чорний колір, наприклад, вугілля або відріз чорного оксамиту.

Концентруючись на спогаді чорного тла, ви, можна сказати, медитуєте, а отже, розслабляєте не тільки тіло, а й психіку.

Бейтс стверджував, що між діяльністю мозку та напругою очей існує прямий зв'язок.

Якщо психіка розслаблена, то ніщо не може втомити очі.

Наприклад, якщо людина читає цікаву, захоплюючу книгу, її очі втомлюються набагато менше, ніж якщо вона студіює щось нудне або важке для розуміння. Таким чином, розслабившись психічно, ви дасте відпочинок очам, хоч би в якій обстановці перебували — на природі або за екраном комп'ютера.

Також ми розповідали, як не напружуватися під час читання.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
«За один день спалили більше, ніж випустили за місяць»: експерт розповів, на скільки треба поділити обіцяні Путіним 1600 танків
3 хв на прочитання2 години тому
Хрумкий грильяж із кунжуту — швидкий десерт без випікання
1 хв на прочитання3 години тому
Крим. Image by chief39 from Pixabay
В окупованому Криму до курортного сезону хочуть відкрити залізничне сполучення з Білоруссю
2 хв на прочитанняВчора
Новий і дуже легкий салат весни 2023: рецепт, який підкорив багатьох зірок
1 хв на прочитанняВчора
Користь санкцій: у Росії курсанти авіаційного інституту не могли довчитися через відсутність деталей для авіатехніки
1 хв на прочитанняВчора
П'ять порад для безпечної гри в онлайн-казино
3 хв на прочитанняВчора
Шлях через п'ять країн і п'ять в'язниць, аби повернутися в Україну: що розповіли вивезені росіянами херсонські ув'язнені
4 хв на прочитанняВчора
Гороскоп на тиждень 3-9 квітня 2023: Скорпіонам — гроші, Левам — привабливі пропозиції в роботі
3 хв на прочитанняВчора